Faruk Acar kimdir, eşi kim, siyasi görüşü ne, İyi Partili mi?

Faruk Acar kimdir, eşi kim, siyasi görüşü ne, nereli kaç yaşında soruları son dönemlerde yaptığı yorumlar nedeniyle ünlü araştırmacıyı merak edenler tarafından dile getiriliyor. Habertürk televizyon kanalında yeni başlayan "Türkiye Konuşuyor" programını sunan Faruk Acar kimdir, nerelidir?

Google Haberlere Abone ol

Faruk Acar kimdir, eşi kim, siyasi görüşü ne, İyi Partili mi, nerelidir, kaç yaşındadır, asıl mesleği nedir? Yaptığı araştırmalarla kamuoyunda tanınan isim son dönemlerde başta Habertürk televizyonu olmak üzere çeşitli kanallarda yaptığı yorumlarla dikkat çeken isimlerden biridir. Faruk Acar kimdir, eşi kim, siyasi görüşü ne, İyi Partili mi?

Habertürk televizyon kanalında yeni başlayan "Türkiye Konuşuyor" programını sunan Faruk Acar biyografisi merak konusu oldu.

Türkiye Faruk Acar'ı yaptığı anket araştırmalarının sonuçlarını televizyon ekranlarında yorumlamasından hatırlıyor.

Acar, sahibi olduğu Andy-Ar araştırma şirketinin anket sonuçlarını katıldığı televizyon programlarında yorumlayarak açıklıyordu.

Acar'ın yeni sunumuna başladığı programda da yine aynı şirketin araştırma sonuçları üzerinden değerlendirmeler yapılıyor.

Peki, Faruk Acar kimdir? İşte Faruk Acar biyografisi: 

FARUK ACAR KİMDİR?

Faruk Acar aslen Bursalı'dır.

Araştırmacı Faruk Acar yedi kardeştir.

İmam Hatip mezunu Faruk Acar hafızlık eğitimi almıştır.

Üniversite eğitimi Kamu Yönetimi üzerine tamamlamış ardından İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde eğitimini devam ettirmiştir.

Anketör olarak araştırma sektörü ile tanışan Faruk Acar, ardından yönetici olarak çalışma hayatını sürdürmüştür.

1999 yılında Andy-Ar Strateji Geliştirme ve Sosyal Araştırmalar Merkezini kurmuştur.

Günümüzde aktif olarak Andy-Ar Araştırma Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir.

Araştırma şirketi 2010 yılında Türkiye Anayasa Değişikliği Referandum sonuçlarını yüzde 57 olarak tahmin etmiş sonuç ise yüzde 57.4 olarak çıkmış ve büyük bir başarı elde etmiştir.

Evli olan Faruk Acar’ın bu evliliğinden iki evladı vardır.

Aslen baba tarafından Bursa’lıdır ve Bursa’da dünyaya gelmiştir.

Siyasi görüşü de merak edile Acar, şimdiye kadar herhangi bir partiye çok fazla yakın olmamakla birlikte AK Parti ile çalışıyor diye biliniyordu; en son alınan bilgiye göre İyi Parti ile resmen çalışmaya başladığı belirtiliyor. 

İyi Parti'ye geçişini abartılı bir şekilde reklam yapmak isteyen Fatih Altaylı ise komik duruma düşmüştü.

AND-AR ŞİRKETİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Faruk Acar'ın sahibi olduğu ANDY-AR Strateji Geliştirme ve Sosyal Araştırmalar Merkezi, uzman araştırmacı 1999 yılında Bursa’da kurulmuştur.

Merkezi İstanbul’da bulunan ANDY-AR’ın; Ankara, İzmir, Bursa başta olmak üzere Türkiye genelinde 35 ilde temsilciliği bulunmaktadır.

Türkiye’de, araştırmalarını 40 il üzerinde yürütebilen ilk ve tek kurum olma özelliğine sahiptir.

Araştırmacı Sunucu Faruk Acar

 

 

 

 

Yorumlar