Ev için konut kredisi çekmek mi birikim yapmak mı daha mantıklı?

Ev için konut kredisi çekmek mi birikim yapmak mı daha mantıklı? Faizsiz ev sahibi olmak isteyen birçok vatandaşın aklındaki en öncelikli sorulardan biri, "faizli kredi çekmek mi birikim yapmak mı?" sorusu oluyor. Peki, hangisi daha mantıklı? Faizsiz ev almak mı konut kredisi mi?

Google Haberlere Abone ol

Ev için konut kredisi çekmek mi birikim yapmak mı daha mantıklı? Yüksek Faizle Ev Almak Mı Birikim Yaparak Ev Almak Mı Daha Mantıklı? bu oldukça bıçak sırtı bir soru. Ev satın almak, günümüz şartlarında her aile bütçesi açısından önemli bir ekonomik yük getirmektedir. Yani ev satın almaya karar vermek de satın almak kadar zor. Öte yandan her ay yüklüce ödenen ev kiraları ise, aile bütçesinin önemli bir v ölümünü oluşturuyor. Ev için konut kredisi çekmek mi birikim yapmak mı daha mantıklı?

Bu nedenle çoğu insan ekonomik durumlarını daha da zorlayarak, kiradan kurtulmak amacıyla ev satın almaya çalışıyor. Tabi kararı verme aşamasında da, satın alma konusunda da önemli tercihler yapması gerekiyor. Evi, ne şekilde ve nasıl bir finans desteğiyle ve ne kadar süre de almak istediği gibi sorulara yanıt vermesi gerekiyor.

İşte bu noktada o önemli soru akıllara geliyor; Yüksek Faizle Ev Almak Mı Birikim Yaparak Mı Daha Mantıklı? Şeklinde. Aslında doğru olan öncelikle kafanızda ev almak istiyorum fikrini netleştirmiş olmanız. İhtiyaçlarınıza uygun nasıl ve nerede bir ev bulmanız gerektiği önemli konu.

Ev için konut kredisi çekmek mi birikim yapmak mı daha mantıklı?
Ev için konut kredisi çekmek mi birikim yapmak mı daha mantıklı?

 

Ardından almayı düşündüğünüz evin, oturum amaçlı mı, yoksa yatırım amaçlı mı olacağı. Çünkü, bu iki seçenek bir birinden oldukça farklı önem sırasına sahip. Eğer hemen oturmayı düşündüğünüz bir ev satın alacaksanız, bir çok açıdan avantajlı ve ödeme kolaylığı olan bir konut tercih etmelisiniz.

Mesela, ev almanın kolay yolları veya kira öder gibi ev almak  herkesin ev sahibi olmak istediği bir seçenek. Öte yandan yatırım amaçlı satın alacağınız evde, mevcut durumdan çok gelecekte değerlenecek muhit ve yatırımınızın sağlayacağı karı düşünürsünüz.

Faizsiz ev sahibi olmak Mesken Finans ile artık çok kolay. Ev almak için kampanya sayfalarını ziyaret edebilirsiniz

 

FAİZSİZ EV ALMAK

Bazen de uygun koşullara sahip olduğunu düşündüğünüz evi satın almak istediğinizde, ekonomik desteğe ihtiyacınız olabilir. O zaman yüksek faiz oranına aldırış etmeden bankaların sağladığı konut kredisinden yararlanma yolunu seçebilirsiniz. Çünkü, içinde bulunduğunuz koşullarda en uygun çözüm yolunun bu olduğunu düşünebilirsiniz. Ve, sahibi olmak istediğini evi satın alıp içinde yaşama başlarsınız. Bu koşullarda uzun yıllar faiz oranlarının da ağırlaştırdığı konut kredisi taksitlerini bankaya ödersiniz.

Aslında, bu seçenek de bir ev satın alma tercihidir. Beklentiniz, hayalini kurduğun ev de yaşamaksa ve siz o evi bulduğunuza inanıyorsanız; çok fazla düşünmeden ve koşulları çok dikkate almazsınız. Bu durum elbette sonraki süreçlerde sıkıntı yaratacaktır ama, şimdiden o zor zamanları düşünüp tedirgin olmakta pek doğru değildir.

BİRİKİM YAPMAK İÇİN EV SAHİBİ OLMAK

Yeniden gelelim Yüksek Faizle Ev Almak Mı Birikim Yaparak Ev Almak Mı Daha Mantıklı? sorumuza; bunun cevabı siz de saklı. Öyle ki, yüksek faizle ev alma da bir seçenek, birikim yaparak ev alma da kişiye göre değişen göreceli bir alternatif. Örneğin; kiracı olan ve gelir seviyesi dar veya orta olan bir ailenin peşin para ile bir ev satın alması çok zor. Aynı şekilde, bu ailenin bankadan konut kredisi alma koşulları ne kadar zor ise, aldığı kredi taksitlerini ödemesi o denli güç. Bu nedenle burada belirleyici olan ev satın alacak kişinin, ekonomik koşulları ve mevcut birikim durumudur. Yani durumunuz hangisi için uygunsa, ev satın alma seçeneğinizi ona göre belirlersiniz.

MESKEN FİNANS, EV SAHİBİ OLMANIN EN KOLAY YOLU!

Banka ve faiz konularına hiç bulaşmadan ev, araba veya arsa almak isteyenler, son yıllarda faizsiz ve birikime dayalı finans veren kurumları tercih ediyor. Mesken Finans, bu anlamda toplumun geniş kesimi tarafından büyük ilgi görmektedir. Mesken Finans, banka ve faize olmaksızın; taksitle ev, taksitli ev tasarrufu, faizsiz ev alma ,faizsiz ve taksitle ev, faizsiz ev sahibi olmak isteyenlere destek sunuyor. Böylece, dileyen bütün yatırımcılara faizsiz finans sağlayan Mesken Finans, katılımcılardan  da ek masraf adı altında hiçbir masraf almamaktadır. Mesken Finans, sunduğu 2 ayrı finansman yöntemi ile sayesinde dileyen herkesi, hayalini kurduğu eve veya almak istediği arabaya kavuşturuyor.

FAİZSİZ KONUT KREDİSİ

Faizsiz konut kredisi olanağı, faizsiz vade ya da faizsiz konut projeleri  konusunda uygun koşullarla ev satışını araştıran veya bekleyen herkes hayaline kavuşuyor.  Hem de bu hayaller gerçek olurken, hiçbir yatırımcı faiz ödemiyor, taksit ödeme güçlüğü geçmiyor ve ne zaman teslim almak istediğine kendi karar veriyor. Birikime dayalı faizsiz finans desteği sunan Mesken Finans, katılımcılara sunduğu 2 ayrı finansman yöntemi taksit tutarı ve kaç ay ödeme yapılacağının kararını katılımcı veriyor. Ödeme güçlüğü geçilen durumda ise, katılımcı taksit atlatabiliyor ve kendisinden faiz alınmıyor.


 

Yorumlar