Eşofmanlı Şevket Hoca kim, kimi anlatıyor?

Eşofmanlı Şevket Hoca kim, kimi anlatıyor, Güldür Güldür Show'da

Google Haberlere Abone ol
Eşofmanlı Şevket Hoca kim, kimi anlatıyor?

Eşofmanlı Şevket Hoca kim, kimi anlatıyor soruları Güldür Güldür Show'da Çağlar Çorumlu tarafından sergilenen karakteri izleyenler tarafından merakla soruluyor. 

Yanında biraz aptal bir sarışın model ile televizyon ekranlarında seyircilerin anlamsız ve bir o kadar da nükteli sorularını cevaplamaya çalışan kırmızı beyaz eşofmanlı Şevket Hoca karakterini izleyenler kafalarında bazı isimleri canlandırıyor; ancak hangisine tam olarak uyduğu ise bilinmiyor.

Aslında sadece bir hoca ya da modeli anlatmıyor. Televizyon ekranlarında genel olarak hoca tiplemelerinin harmanlanmış halleri seyirciye aktarılıyor. 

Şevket Hoca karakterini izleyenlerin birçoğu onu Adnan Oktar'ın canlandırıldığını düşünüyor.

Eşofmanlı Şevket Hoca kim, kimi anlatıyor
Eşofmanlı Şevket Hoca kim, kimi anlatıyor

 

Bazıları da Nihat Hatipoğlu'nun canlandırıldığını düşünüyor; ancak Hatipoğlu'nun hiçbir zaman model ile program yaptığı görülmemiş. 

Beyaz TV'de Nur Viral'in sunduğu programda genellikle bu şekilde bir tablo ortaya çıkıyor; ancak orada da canlı canlı soru soran seyirci yok. 

Hal böyle olunca da Şevket hocanın aslında bir kişi değil genel bir eleştiri olduğunu söyleyebiliriz. 

Eşofmanlı Şevket hocanın kim olduğundan ziyade, kimi hangi açıdan eleştirdiğini net olarak söyleyebiliriz: 

- Sunucunun sarışın olması Adnan Oktar'ı anlatıyor.

- Konuşma tarzı Nihat Hatipoğlu

- Canlı yayında soru soran seyirci yine aynı şekilde Nihat Hatipoğlu

ÇAĞLAR ÇORUMLU KİMDİR?

Çağlar Çorumlu 4 Aralık 1977 Amasya'nın Merzifon ilçesinde dünyaya geldi. 

Eşofmanlı Şevket Hoca kim, kimi anlatıyor
Eşofmanlı Şevket Hoca kim, kimi anlatıyor

 

Bu başlık hiçbir kaynak içermemektedir. Lütfen güvenilir kaynaklar ekleyerek başlık içeriğinin geliştirilmesine yardımcı olun.

Kaynaksız içerik itiraz konusu olabilir ve kaldırılabilir.

4 Aralık 1977'de Merzifon'da doğdu.

Eğitimci bir aileden gelen Çağlar Çorumlu'nun annesi ve babası öğretmendir. 1994 yılında Merzifon Lisesinden mezun oldu.

Daha sonra Eskişehir'e yerleşti. 2000 yılında Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünden mezun oldu. Eskişehir'de yaşadığı yıllarda, okuduğu üniversitenin tiyatro kulübüne katıldı. Kendisindeki oyunculuk yeteneğini ilk olarak, bu tiyatro kulübünün yönetmeni olan Tolga Evren'in desteği ile fark etti. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, tiyatro eğitimi almak ve tiyatro hayatına profesyonel olarak devam etmek için 2000 yılında İstanbul'a yerleşti.

Bir yıl "MSM ACTOR STUDIO"da tiyatro eğitimi aldı ve 2001 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra, hemen televizyon ve tiyatro sektöründe kendine yer buldu. Profesyonel olarak çalıştığı ilk tiyatro olan Kabare Taksim'e katıldı.

Eşofmanlı Şevket Hoca kim, kimi anlatıyor
Eşofmanlı Şevket Hoca kim, kimi anlatıyor

 

Ardından, Kabare Taksim ekibinin yaptığı bir dizi olan 7 Numara dizisinde Yusuf Güdük karakterini canlandırdı. "Kabare Taksim"den sonra Komedi Kılçık adlı grupta kabare oyunculuğu yapmaya devam etti. Daha sonra 2007 yılında İstanbul Efendisi adlı oyun ile İstanbul Şehir Tiyatroları'na katıldı. 2013 yılında, altı yıl oyuncu olarak çalıştığı bu kurumdan istifa etti. Yine 2013 yılında kendi tiyatrosu TiyatrOPS'u kurdu. Yazar Koffi Kwahulé'nin "Big Shoot" adlı oyunu TiyatrOPS tarafından 18 Ocak 2014 tarihinde sahneye konmuştur. 2013'te Cem Yılmaz ile beraber İş Bankası reklamlarında oynadı.

Çağlar Çorumlu tiyatro oyunculuğunun yanı sıra, 2001 yılından bu yana pek çok dizide ve sinema filminde rol aldı. Ayrıca, animasyon ve reklam dublaj çalışması da yapmaktadır. Çağan Irmak'ın 2010 yılı yapımı Prensesin Uykusu adlı filmindeki Aziz karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiş[kim?] ve övgüye layık görülmüştür[kime göre?]. Ayrıca 2012 yılında 16. Yapı Kredi Afife Jale Tiyatro Ödülleri'nde, Şark Dişçisi adlı oyunda Taparnigos rolü ile "Yılın En Başarılı Müzikal Komedi Erkek Oyuncusu" ödülüne layık görüldü.

Çağlar Çorumlu 2012 yılında Gaye Çorumlu ile evlenmiştir.


 

Yorumlar