Eski Moskova askeri ataşesinin yargılandığı dava

- Türkiye'nin eski Moskova Askeri Ataşesi tuğamiral Ahmet Hakan Güneş ile eski kurmay albay Hamdi Bozkurt'un "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" ve "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlarından yargılanmasına devam edildi - Sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verildi

Google Haberlere Abone ol
Eski Moskova askeri ataşesinin yargılandığı dava

ANKARA (AA) - Türkiye'nin eski Moskova Askeri Ataşesi tuğamiral Ahmet Hakan Güneş ile eski kurmay albay Hamdi Bozkurt'un "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" ve "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlarından yargılanmasına devam edildi.

Ankara 21. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Güneş ve Bozkurt ile avukatları katıldı.

Önceki savunmalarını tekrarlayan Güneş, FETÖ ile ilgisinin bulunmadığını, darbe girişimini destekleyen herhangi bir faaliyetinin olmadığını savundu, tahliye ve beraatini istedi.

Darbe girişimine katılmadığını savunan Hamdi Bozkurt da "Büyükelçivekiline basında çıkan haberler hakkında bilgi verdim. Bilgilendirme amaçlı bir telefon görüşmesi yaptım. Bu bir devlet refleksidir, ataşeliğin bir gereğidir. Darbe yanlısı en ufak bir davranışım ve tutumum olmadı." dedi. Bozkurt, tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Sanık avukatları da müvekkilleri hakkında örgüt üyesi olduklarına ve darbe girişimine katıldıklarına ilişkin bir delil bulunmadığını öne sürerek tahliye talep etti.

Beyanların ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına hükmederek duruşmayı erteledi.

Yorumlar