Eski Genelkurmay Başkanı Karadayı öldü

28 Şubat post modern darbe sürecinin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti. İsmail Hakkı Karadayı 88 yaşındaydı. 28 Şubat darbesi davasından yargılanırken yaş nedeniyle tahliye edilmişti.

Google Haberlere Abone ol

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) 22. Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı hayatını kaybetti. 28 Şubat'ın kudretli paşalarından biri olan Karadayı, açılan davada yargılanmış, yaşı nedeniyle tahliye edilmişti.

Uzun süredir kanser tedavisi gören Karadayı geçtiğimiz pazar günü yüksek ateş ve enfeksiyon nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

İSMAİL HAKKI KARADAYI KİMDİR?

88 yaşında hayatını kaybeden İsmail Hakkı Karadayı, 1991 yılında 1. Ordu Komutanlığı, 1993 yılında ise bir yıllığına Kara Kuvvetleri Komutanı olarak görev yapmıştı.

28 ŞUBAT DÖNEMİNİN GENELKURMAY BAŞKANI'YDI

Karadayı 28 Şubat döneminde Genelkurmay Başkanı'ydı. 

28 Şubat süreciyle ilgili açılan soruşturma kapsamında 3 Ocak 2013 tarihinde gözaltına alınan daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Karadayı, 13 Nisan 2018'de sona eren davada ise müebbet hapis cezasına çarptırılmış, yaşı ve sağlık sorunları gerekçe gösterilerek adli kontrolle serbest kalmıştı.

Yorumlar