Eski Alman büyükelçi: Türkiye ile yeniden dost olacağız

Düne kadar Ankara'da görev yapan Eski Almanya Büyükelçisi Martin Erdmann, Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde skandal ifadeler kullandı.

Google Haberlere Abone ol

Almanya'nın eski Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann, Frankfurter Allgemeine Zeitung'a Türkiye ile AB arasında yaşanan gerginlikle ilgili bir makale kaleme aldı. AB'nin şu ana kadar Türkiye'ye boyun eğdirememesine değinen Erdmann, "Erdoğan'ın nefesi kesildiğinde Türkiye ile tekrar dost olacağız" dedi.

İki ay öncesine kadar Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği görevini yürüten Martin Erdmann, Frankfurter Allgemeine Zeitung için kaleme aldığı bir makalede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef aldı. Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerine değinen Erdmann, "Erdoğan'ın nefesi kesildiğinde Türkiye ile tekrar dost olacağız" ifadelerini kullandı.Türkiye, AB'nin yaptırım tehditlerine rağmen Doğu Akdeniz'de yer altı kaynaklarına yönelik araştırma ve sondaj çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye'nin bölgedeki faaliyetlerinin sona ermesinin çözümü, Yunanistan ile Rum Kesimi'ne göre "Türkiye'ye yaptırım" uygulanması.

ALMANYA'NIN ESKİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ'NDEN SKANDAL SÖZLER

2 ay öncesine kadar Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği görevini yürüten Martin Erdmann, Frankfurter Allgemeine Zeitung'a (FAZ) Türkiye ile AB arasında süren gerginlikle ilgili bir makale kaleme aldı.

"ERDOĞAN'IN NEFESİ KESİLDİĞİNDE TÜRKİYE İLE YENİDEN DOST OLACAĞIZ"

AB'nin şu ana kadar Türkiye'ye boyun eğdirememesine değinen Erdmann, "Erdoğan'ın nefesi kesildiğinde" isimli makalesinde "Avrupa Erdoğan'ın 'nefesi kesilene' kadar sabırlı ve dikkatli olmalı. O gün geldiğinde Türkiye tekrar 'dostumuz' olacak" ifadelerini kullandı.

"STRATEJİK DİKKAT"

AB'ye ve NATO üyesi ülkelere çözüm önerisi de sunan Erdmann şu ifadeleri kullandı:"Stratejik dikkat, ertesi güne, yani Türkiye'nin mevcut liderliğinin gücünün tükendiği güne odaklanılmalı. Bunun için bir tarih yok, ancak bir süredir mevcut sistemin çöküşünün işaretleri var. Çünkü X gününden sonra bile Türkiye, dünyanın en huzursuz bölgelerinden birinde komşumuz, ortağımız ve istikrarın çapası olarak kalacak. Ve Türkiye'deki insanlar bugün olduğu gibi bu gelecekte de aynı olacak. Bugünün sıcağında, Avrupa ile Türkiye arasında uzun vadeli, müreffeh bir işbirliği için umutlarınızı ve özlemlerinizi hayal kırıklığına uğratmamalıyız."

Yorumlar

Düşün Hayalleriniz olan çapanızla ....müreffeh bir işbirliği için umutlarınızı ve özlemlerinizi hayal kırıklığına uğratmamalıyız." Düşünceye sahiplerin nefesi kesilir. ..kesilmez mi