Erdoğan'dan 'seçimi kaybederseniz' sorusuna cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimi kaybetmeleri halinde ne yapacakları, tavrının ne olacağı sorusuna cevap verdi.

Google Haberlere Abone ol
Erdoğan'dan 'seçimi kaybederseniz' sorusuna cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birçok televizyon kanalının ortak yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, birçok kişinin merak ettiği, "seçimi kaybetmesi halinde nasıl davranacağı" sorusuna cevap verdi. 

Bir gazetecinin, "AK Parti seçimleri kaybederse hükümeti bırakmazlar şeklinde kaygılar var. Seçimi kaybederseniz tavrınız nasıl olur sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan şu yanıtı verdi:

"Bu tür soru ancak olsa olsa terör örgütlerine sorulur. Biz Türkiye'de demokratik yolla iktidara geldik. Halkımızın teveccühü iktidara geldik. Milletimiz ola ki böyle bir farklı karar verecek olursa demokrasinin gereği neyse aynen bunu yaparız.

İstanbul'da Büyükşehir Belediye Başkanlığını, meclisi değil, CHP aldığı zaman bizim belediye başkanımız 'hayır buradan çıkmıyoruz' dedi mi? Belediye başkanlığını kazananlara makamı verdiler. Meclis'te açık ara önde olduğumuz halde hiç böyle bir tereddüde yer bırakmadılar. Ankara'da belediye başkanlığında arkadaşlarımız başkanlığı verdiler. Bu tür anlayış, bu tür yapı CHP'ye aittir. Onlar istemezük derler, vermeyiz derler. Şimdi sanatçıları, manatçıları şimdiden sokağa döküldüler. Huy bu. Bizde böyle bir şey söz konusu olamaz.

Kaldı ki milletime inanıyorum. Sandıktan çıkan sonuca saygısı olmayanın millete saygısı yoktur. Milli iradenin üstünlüğünden hiç taviz vermedik. Cumhur İttifakı sandıktan çıkan her türlü sonucu kabul edecektir. Karşımızdan da aynı taahhüdü bekliyoruz. Maalesef Kılıçdaroğlu sandık güvenliği diye tutturdu. Koy elamanlarını oraya. Milletimizin pazar günü inşallah şahsıma tekrar Cumhurbaşkanlığı görevini tevdi edeceği görevine ben inanıyorum. Yurt içinde, yurt dışında. Gerisi koalisyon masasının kendi meselesidir, o da bizi ilgilendirmez."

Yorumlar