Benzin ve motorine beklenen indirim bu gece geliyor

Petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar nedeniyle sürekli zam ve indirim gelen akaryakıt fiyatlarına bu gece yarısından itibaren indirim gelecek. İndirimin benzine 11, motorine ise 17 kuruş olarak yansıması bekleniyor.

Benzin ve motorine beklenen indirim bu gece geliyor
13 Şubat 2018 Salı 09:25

Petrol fiyatlarındaki düşüşün Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına geç yansımasının neden olduğu tartışmalar devam ederken, akaryakıt firmaları benzin ve motorine indirim kararı aldı. Buna göre bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzine 11, motorine ise 17 kuruşluk indirim geliyor.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) ve enerji sektörü uzmanları, bir süredir yukarı doğru bir trend izleyen akaryakıt fiyatlarında aşağı yönlü bir sürecin gündemde olduğunu söyledi.

Uzmanlar, bunun işaretlerinin de alınmaya başlandığını belirterek, “ABD, ham petrol stoku ve sondaj kuyu sayısındaki artışların etkisiyle motorin ve benzin endeksi bu haftayı ciddi kayıplarla kapadı” dedi. Uzmanlar, bu nedenle motorinde çarşamba gününden geçerli 11-17 kuruş arası indirimin büyük ölçüde kesinleştiğini söyledi.

BENZİNDE İKİNCİ İNDİRİM

Gazete Habertürk'ün haberine göre uzmanlar, benzinde de hafta başında endekste bir kayıp olmaması halinde yine çarşamba gününden geçerli olmak üzere 8-12 kuruş indirim öngörüldüğünü belirterek, “Bu ikinci indirim olacak. Benzine, bu hafta 16 kuruş indirim yapıldı” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×