En ucuz elektrikli otomobil Türkiye'de satışa sunuluyor

En ucuz elektrikli otomobil Çinliler tarafından üretildi ve Türkiye'de de bu ay itibariyle satışa sunuluyor.

Google Haberlere Abone ol
Türkiye'nin en ucuz elektrikli otomobili geliyor

En ucuz elektrikli otomobilin hangisi olduğu merak edilirken, Çinliler yaptıkları aracı Türkiye pazarında satışa sunuyor.

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye pazarından çekilen Chery, yeniden pazara giriş yapma kararı aldı.

Elektrikli otomobili EQ1 ile Türkiye piyasasına adım atacak olan Chery’nin ne zaman piyasaya giriş yapacağı ve ne kadara satılacağı ortaya çıktı.

En ucuz elektrikli otomobil Türkiye'de satışa sunuluyor

Türkiye’de satışa çıkaracağı ilk elektrikli otomobili olan EQ1 için hazırlıklarına başlayan Chery’nin yüze 54’lik ek vergiye takılacak olmasına rağmen en uygun fiyata sahip elektrikli model olacağının sinyalleri Chery Türkiye’nin Başkan Yardımcısı Ahu Turan’dan geldi.

Chery markasının Türkiye’ye gelecek ilk otomobilinin mini sınıf bir araç olan EQ1 olacağını ilan eden Turan, katıldığı programda 15 bin satış hedeflediklerini duyurdu.

“Omoda 5”, “Tiggo7 Pro” ve “Tiggo8 Pro” modelleriyle de Türkiye’ye giriş yapmaya hazırlandığı öğrenilen Chery’nin 2023 yılında en az 15 bin adet satış yapmak istediğini bildiren Turan, sene sonuna doğru satışların gerçekleşeceğini bildirdi.

En ucuz elektrikli otomobil Türkiye'de satışa sunuluyor

Motorda herhangi bir değişiklik olmamasına karşın Avrupa’ya uygun olması için farklı beygir gücüne sahip gibi göründüğünü bildiren Turan, deprem nedeniyle bayilerdeki hazırlıkların ertelenmiş olduğunun altını çizdi. Turan’dan fiyata ilişkin de açıklama geldi.

Chery’nin Türkiye’nin potansiyeline inandığını bildiren Turan, Avrupa üretimi söz konusu olduğuna Türkiye’nin masada olacağının sinyallerini verdi.

En ucuz elektrikli otomobil Türkiye'de satışa sunuluyor

Bu yılın sonundan itibaren elektrikli modelleriyle Türkiye’de olacak olan Chery EQ1’in 301 km menzilli olduğuna dikkat çeken Turan, aracın globalde 10.500 dolara satıldığını bildirdi.

İlk gelen bilgi ve iddialar göre ise Chery EQ1 ülkemizde lansmana özel 300 bin TL’nin bile altında satılacak.

Yorumlar