Elon Musk anket yaptı, Trump Twitter'a dönüyor

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, yaptığı bir anketle Donald Trump'ın hesabını geri açmaya karar verdi.

Google Haberlere Abone ol
Trump Twitter'a geri dönüyor

Elon Musk, Twitter'ın önceki sahipleri tarafından kapatılan Donald Trump'ın Twitter hesabıyla ilgili oylama yaptı. Oylamada, "Donald Trump'ın hesabını iade edelim mi?" minvalinde bir soru soruldu. Yaklaşık 10 milyon kişinin oy kullandığı anketin sonucunda yüzde 60'a yakın "Evet" oyu çıktı. 

Sosyal medya platformu Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın kapatılan Twitter hesabının yeniden aktive edileceğini duyurdu.

Musk, Twitter üzerinden 18 Kasım'da, "Trump'ın hesabı geri verilmeli mi?" sorusuyla bir anket başlattı.

Anketin sonuçlarını açıklayan Musk, kullanıcıların yüzde 52'sinin "evet" oyu verdiğini duyurdu.

Musk, "Halk konuştu. Trump, geri dönecek." mesajını paylaşarak, "Halkın sesi, Tanrı'nın sesi." anlamına gelen Latince "Vox Populi, Vox Dei." ifadesini kullandı.

Twitter, 6 Ocak 2021'deki Konge baskının ardından, 9 Ocak 2021'de eski ABD Başkanı Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıklamıştı.

Twitter'ın güvenlik ekibinden yapılan yazılı açıklamada, "Trump'ın hesabından paylaştığı son mesajları ve bağlamlarını yakından inceledikten ve özellikle bu paylaşımların nasıl tepki aldığına baktıktan sonra, daha çok şiddeti kışkırtma riskinden dolayı bu hesabı kalıcı olarak askıya aldık." denilmişti.

HESABI AÇILDI

Sosyal medya platformu Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın, 6 Ocak 2021'deki Kongre baskınının ardından kapatılan Twitter hesabını açtı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabı yaklaşık 2 yıllık yasağın ardından çevrim içi oldu.

Trump, açılmasının ardından takipçi sayısının hızla artarak 52 milyona ulaştığı hesabından henüz paylaşım yapmadı.


 

Yorumlar