Ekrem Karakaya kimdir, neden öldürüldü, kaç yaşındaydı?

Ekrem Karakaya kimdir, neden öldürüldü, nerelidir, kaç yaşındaydı?

Google Haberlere Abone ol

Konya'da cinayete kurban giden Ekrem Karakaya kimdir, neden öldürüldü, nerelidir, kaç yaşındaydı?

Konya'dan bugün gelen son dakika haberine göre özel güvenlik görevlisi silahlı bir saldırgan, odasında tartıştığı Kardiyoloji Uzmanını vurarak öldürdü. 

Aynı silahla daha sonra kendisine ateş eden güvenlik görevlisi hayatını kaybetti. 

Ekrem Karakaya, kariyerine Sağlık Bakanlığı-Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde başlamıştır. Sonra sırasıyla;

Özel Melikgazi Hastanesi (2011 - 2011)

Özel Avrupa Hastanesi (2011 - 2011)

Ekrem Karakaya
Ekrem Karakaya kimdir, neden öldürüldü, nerelidir, kaç yaşındaydı?

 

Özel Dünyam Hastanesi (2011 - 2013)

Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim Ve Araştırma Hastanesi (2013 - 2020)

Konya Şehir Hastanesi (2020-...)

bünyesinde görev yapmıştır. Ekrem Karakaya, 6 Temmuz 2022 tarihinde görev yaptığı Konya Şehir Hastanesinde saldırıya uğrayıp ağır yaralandı. Müşahede altına alınan Doktor Ekrem Karakaya, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

EKREM KARAKAY'NIN NEDEN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ BELLİ OLDU

Yunak Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Hacı Mehmet Akçay, bugün saat 14.30 sıralarında geldiği Konya Şehir Hastanesi Kardiyoloji kliniğinde, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'ya tabancayla peş peşe ateş etti.

Akçay, ardından silahın namlusunu kendi başına dayayıp, tetiği çekti. Karakaya ve Akçay, kanlar içinde yere yığılırken, silah sesleri üzerine hastaneye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. O sırada hastanede bulunan doktorların müdahale ettiği doktor Karakaya ile saldırıyı gerçekleştiren Akçay, kurtarılamadı.

Akçay'ın annesi Kezban Akçay'ın, yaklaşık 1 ay önce geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği belirtildi. Akçay'ın doktor Karakaya'yı annesinin ölümünden sorumlu tuttuğu için öldürdüğü öne sürüldü. Polis, olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.


 

Yorumlar