Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Malatya'da

- Bakan Tüfenkci: - "Siyaset, sorun üretme yeri değildir ama bugün birileri insanları sokaklara dökerek sorun üretmeye çalışıyor. Baktığımız zaman Silivri'de kimlerin karşılayacağını hep beraber göreceksiniz. FETÖ mensupları, PKK yandaşları, DHKP-C yandaşları karşılayacak ve onlarla birlikte hareket edenler" - "Terörün değirmenine su taşıyanlara şu veya bu şekilde biz destek olursak, onlara cesaret verirsek inanın bu millet hesabını sorar" - "Türk ekonomisi, hem ihracata dayalı büyüme rakamlarını tutturabilmesi açısından hem de reel ekonominin, sanayi endekslerinin, üretim kapasitelerinin artmasıyla beraber inşallah ikinci ve üçüncü çeyrekte de büyüme rakamlarını yükselterek devam edecek"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Malatya'da
26 Haziran 2017 Pazartesi 16:20

MALATYA (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Siyaset, sorun üretme yeri değildir ama bugün birileri insanları sokaklara dökerek sorun üretmeye çalışıyor. Baktığımız zaman Silivri'de kimlerin karşılayacağını hep beraber göreceksiniz. FETÖ mensupları, PKK yandaşları, DHKP-C yandaşları karşılayacak ve onlarla birlikte hareket edenler." dedi.

Bakan Tüfenkci, Malatya'nın Darende ilçesinde AK Parti ilçe teşkilatıyla bayramlaştı.

AK Parti iktidarları boyunca Türkiye'nin her alanda güçlenerek yoluna devam ettiğini belirten Tüfenkci, birçok sıkıntı ve badireleri milletin sayesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde atlattıklarını ve yollarına devam ettiklerini söyledi.

Tüfenkci, 15 Temmuz hain darbe girişimine dikkati çekerek, o gün milletin dimdik ayakta durarak şanlı bir direniş gösterdiğini ifade etti.

Hain darbe girişiminin millete ödettiği bedeller bulunduğunu anlatan Tüfenkci, "Allah'a hamdolsun Hükümetimizin almış olduğu tedbir ve teşviklerle ekonomik anlamdaki terör saldırılarının bu millet üstesinden geldi. Millet, 15 Temmuz'da demokrasiye sahip çıktı daha sonrada ekonomiye sahip çıkarak, Hükümetin almış olduğu tedbirlerle kısa zamanda bu tehlikeyi atlattı. Ekonomik anlamda dünya uzmanları 'Artık Türkiye kısa zamanda belini doğrultamaz' denilen zaman dilimi içerisinde Türkiye 2,9 büyüklüğünde bir büyümeyi yakaladı." diye konuştu.

Bakan Tüfenkci, Türkiye'nin yıl sonu itibarıyla yüzde 4,5'in üzerinde büyüyeceğini, orta vadeli programda Hükümet olarak açıkladıkları hedefleri tutturacaklarını daha önce ifade ettiklerini hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Birçok ekonomi yazarı 'bunun bir hayal olduğunu, altyapısının olmadığını' ifade etmişti. Ama gördük ki 2017 yılında Türkiye güçlü bir başlangıç yaptı. Türk ekonomisi 2017'de hem ihracata dayalı büyüme rakamlarını tutturabilmesi açısından hem de reel ekonominin, sanayi endekslerinin, üretim kapasitelerinin artmasıyla beraber inşallah ikinci ve üçüncü çeyrekte de büyüme rakamlarını yükselterek devam edecek. Bizim amacımız, bu necip milletin refahını artırabilmek, refah düzeyini yükseltebilmek, çağdaş devletler arasında Türkiye Cumhuriyeti'nin de yerini almasını sağlamak, gençleri, çocukların uluslararası arenada rekabetçi bir şekilde yetişmesini sağlamak ve en önemlisi de tabii ki 80 milyonu birlikte kalkındırabilmektir."

- "Birilerinin değirmenine su döküyorlar"

Bülent Tüfenkci ilçeye bağlı Akpınar Mahallesi'nde de vatandaşlarla bayramlaştı.

Türkiye'nin bu coğrafyada güçlü olması gerektiğini bunun için de birlik, beraberliğin muhafaza edilmesi gerektiğini aktaran Tüfenkci, şöyle devam etti:

"Bizleri bölmeye çalışanlar, bizleri sokaklara çekmek isteyenler, adaleti sokaklarda aradıklarını iddia edenler esasında birilerinin değirmenine su dökmekte, su taşımakta, birilerinin adeta oyuncağı olmakta. Oysa adaleti gerçekten tecelli etmesini istiyorsak adalet demek hukuk demek, kurallar manzumesi demektir. Herkesin kurallara uyması gerekir ve yargının bağımsız olması gerekir. Anayasa'da biz tarafsızlığı da ekledik. O gün anayasa değişikliğinde, 16 Nisan'da 'hayır' diyenler, yargının bağımsız ve tarafsız olmasını istemeyenler bugün bazı şeyleri bahane ederek sokaklara dökülmekte, insanları da sokaklara davet etmekte. Oysa bizim birliğimizi koruyarak daha çok çalışmamız lazım. Bizim daha fazla üretmemiz lazım, bizim ekonomiyi daha fazla yükseğe taşımamız lazım."

Tüfenkci, 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bütünleşen halkın o gün darbeye "dur" dediğini belirterek, bu millete ne kadar hizmet etseler az olduğunu söyledi.

- "İnsanları sokaklara dökerek sorun üretmeye çalışıyor"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerine her zaman "milletle beraber olun, milletin sesine kulak verin ve milletin sorunlarını siyaset olarak çözün" talimatı verdiğini anlatan Tüfenkci, şunları kaydetti:

"Siyaset, milletin sorunlarını çözme yeridir. Siyaset, sorun üretme yeri değildir ama bugün birileri insanları sokaklara dökerek sorun üretmeye çalışıyor. Baktığımız zaman Silivri'de kimlerin karşılayacağını hep beraber göreceksiniz. FETÖ mensupları, PKK yandaşları, DHKP-C yandaşları karşılayacak ve onlarla birlikte hareket edenler, kimlere hizmet ettiğini de görecekler. Bugün burada huzur içerisinde bayramlarımızı kutluyorsak o güvenlik güçlerimizin terörle, teröristle yapmış oldukları mücadeleler neticesindedir. O terörün değirmenine su taşıyanlara şu veya bu şekilde biz destek olursak, onlara cesaret verirsek inanın bu millette hesabını sorar. Darende sorar, Ağılbaşılılar sorar, hiç kimse kusura bakmasın."

Bakan Tüfenkci, daha sonra Somuncu Baba Külliyesi'ni ziyaret ederek, burada vatandaşlarla namaz kıldı. Külliyedeki Somuncu Baba'nın ve Seyyid Osman Hulusi Efendi'nin kabirlerine giderek, dua etti.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×