E-Okul VBS - Sınav sonuçları ve devamsızlık bilgisi

E-Okul VBS - Sınav sonuçları ve devamsızlık bilgisi


E-Okul VBS - Sınav sonuçları ve devamsızlık bilgisi gibi işlemleri veliler ve öğrenciler e-okula giriş yaparak öğrenebilir. E-Okul ile not ve devamsızlık bilgilerini öğrenebilir. E-okul veli bilgilendirme sistemi sınav sonuçlarını da veliler ve öğrencilerin hizmetine sunuyor.

E-Okul - Veli Bilgilendirme Sistemi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), velilere ve öğrencilere E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığıyla büyük miktarda bilgiye anında ve kolayca erişim olanağı sağlar. Veliler, E-okul aracılığı ile öğrencilerinin notlarını ve devamsızlıklarını takip edebilirler. E-Okul veli bilgilendirme sistemi, TEOG sonuçlarının açıklanması ve transfer prosedürleri gibi birçok konuda da bilgi sunmaktadır.

                        E-Okul'a girmek için tıklayın!                     

E-Okul'a Giriş Nasıl Yapılır?

e-okul.meb.gov.tr
Veliler ve öğrenciler, öğrenci TC kimlik numarası ve öğrenci okul numarası ile e-okul.meb.gov.tr adresinden öğrencinin e-okul sayfasına giriş yapabilir ve bilgilerini kontrol edebilirler.

Veliler ve öğrenciler,  e-okul.meb.gov.tr adresinden e-okul sayfasına gidebilir ve öğrencinin numarasıyla bilgileri inceleyebilirler.

1- Devamsızlık Bilgileri

E-Okul ile öğrenciler ve veliler güncel devamsızlık bilgisi takibini yapabilirler. 

2- Haftalık Ders Programı

Öğrenciler haftalık ders programlarını e-okul sistemi üzerinden öğrenip takip edebiliyorlar. 

3- Not Bilgisi

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, velilere ve öğrencilere internet üzerinden e-okul ile not bilgisi öğrenme fırsatı sunuyor. 

4- Sınav Tarihleri

Veliler ve öğrenciler, güncel sınav tarihlerine ve sınav takvimlerine e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden ulaşıp takibini yapabiliyor.

5- Pansiyon Bilgileri

Kullanıcılar e-okul ile öğrencilerin barındıkları pansiyonların güncel zaman çizelgelerine ve yemek menülerine ulaşabiliyorlar. 

6- E-Okul Android ve iOS'ta

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi uygulaması Android ve iOS platformlarında yer almaktadır. 

E-Okul üzerinden Sınav Sonuçları

E-Okul, TEOG sınavının sonuçlarını ve yerleştirme sonuçlarını açıklamak için kullanılır. Milli Eğitim Bakanlığı, sınav sonuçları, tercih sonuçları ve transfer işlemleri gibi bir çok sonucu da E-Okul bilgilendirme sistemi aracılığıyla velilere sunmaktadır.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi