EBA Giriş: E-Devlet üzerinden EBA ders girişi yap

E-Devlet: Millî Eğitim Bakanlığı uygulaması EBA yani Eğitim Bilişim Ağı platformuna giriş yapabilirsiniz. EBA platformu, öğrencilerin verimli bir şekilde kullanıldıklarında büyük bir kaynak olma potansiyeline sahip durumda. Eba haberleri ve güncel son dakika gelişmeleri için tıklayın! EBA Giriş ile ilgili tüm video, fotoğraf ve haberler haberimizde bulabilirsiniz.

EBA Giriş: E-Devlet üzerinden EBA ders girişi yap
15 Eylül 2018 Cumartesi 11:13

EBA, Eğitim Bilişim Ağı anlamına gelmektedir. EBA kurs ise TEOG ve üniversite giriş sınavlarında yüksek başarı elde etmek için açılan sosyal bir platformdur. EBA platformu, öğrencilerin verimli bir şekilde kullanıldıklarında büyük bir kaynak olma potansiyeline sahip durumda.

EBA Kurs Büyük Bir E- Kurs Tabanına Sahiptir

Birçok öğrencinin özel bir kursa gitme imkanı bulamadığı ülkemizde, Eba e-kurs ile tüm öğrenciler bu fırsattan yararlanmaya imkanı yakalayabiliyor.

E-Okul ve MEB sayfası sorgulama ekranı

EBA Kursa Giriş Nasıl Yapılmaktadır?

Bilgi teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, şimdiye kadar sadece üç seçeneğe sahip EBA kursa artık:

- E- Devlet girişi,
- MEBBİS bilgileri ile giriş
- Öğrenci bilgileri ile giriş
- Açık öğretim bilgileri ile giriş
- EBA KOD ile giriş

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Veli Bilgilendirme Sistemi için

ile giriş yapılabilmektedir. Daha çok öğrenci bilgileri ile giriş yapılan EBA kurs için, öğrenciler kayıtlı oldukları okuldan da bir şifre alma olanağına sahipler.

EBA Kurs' ta İçerik Paylaşımı Nasıl Yapılmaktadır?

EBA Kurs programına giriş gerçekleştirdikten sonra, sayfanın sağ alt köşesindeki "+" işaretine tıklayın; haberler, video, görseller, belgeler, ses ve dergiler gibi paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Yapacağınız paylaşımlar; hem siz hem de EBA kurs platformu için fayda sağlayacaktır. Bu platformda ne kadar çok şey paylasırsanız, e-kurs daha hızlı büyüme gerçekleştirecektir. e- kurs birçok öğrenci için testte en yakın destekçilerden biri olarak görülüyor.

MEBBİS: Mebbis öğretmen giriş ekranı

Bilgilerini güncellemek isteyen EBA kursiyerleri ne yapmalı ?

EBA sisteminde ayrıca öğretmenler, şu anda mevcut olan ve güncelliğini kaybetmiş EBA bilgilerini profil sayfalarından düzenleyebilir. Öğretmenler ve öğrenciler de aynı şekilde EBA kursundaki SINIFLARIM VE GRUPLARIM sayfası aracılığıyla aynı şekilde güncellenmemiş olan kayıp bilgilerin güncellenmesi seçeneğini kullanarak bilgilerini yenileme düzenleyebilir.  Güncellemesi yapılmayan bilgiler; ilerleyen zamanlarda sisteme girişlerinizde ve yararlanmak isteyeceğiniz konularda, sizleri zor durumda bırakabilmektedir.

EBA kurs ile ilgili merak ettiğiniz A dan Z ye tüm detaylara bu yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×