Duygu Demirdağ kimdir, nerelidir, hangi kanalda? CHP'li sunucu biyografisi

Duygu Demirdağ ismi en son CHP'nin parti propagandasını yaptığı "Vizyon belgesi" toplantısının sunuculuğunu yaptı. Peki, CHP'li sunucu Duygu Demirdağ kimdir, nerelidir, hangi kanalda görev yaptı, daha önce nerede çalıştı?

Google Haberlere Abone ol
Duygu Demirdağ kimdir, nerelidir, hangi kanalda?

Duygu Demirdağ kimdir, nerelidir, hangi kanalda, nerede çalıştı soruları CHP toplantısının sunuculuğunu yaptığı konuşmasından sonra bir kez daha gündem oldu. Daha önce "bağımsız gazeteci" olarak tanınan Demirdağ, CHP'nin parti programlarında boy göstermeye başladı. Peki, Duygu Demirdağ kimdir, nerelidir, hangi kanalda?

DUYGU DEMİRDAĞ KİMDİR, NERELİDİR, HANGİ KANALDA?

Duygu Demirdağ televizyon gazetecileri arasında sayılan isimlerden biridir. CNN Türk'de haber sunuculuğu yaparken tanındı.

CHP'li sunucu Duygu Demirdağ 1987 yılında Bursa'da doğdu. Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden 2008 yılında mezun oldu. Yüksek lisansını Londra, Middlesex University'de "Medya ve İletişim Yönetimi" alanında yaptı. İspanya, Universidad de Salamanca'da "İspanyol ve Latin Amerika Sineması" ve "Avrupa Birliği Ekonomi ve Politikası" alanlarında eğitim aldı.

Duygu Demirdağ kimdir, nerelidir, hangi kanalda? CHP'li sunucu biyografisi
Duygu Demirdağ

 

Televizyonculuğa, üniversite yıllarında, Line Media Group bünyesinde spiker ve program yapımcısı olarak başladı. 3 yıl boyunca hafta sonu ana haber bültenini sundu, "Bu Gece" isimli gece bülteninin editörlüğünü ve sunuculuğunu üstlendi. Adını Tornatore'nin efsane filmi 'Stanno Tutti Bene'den; ilhamını, herkesin keyfini yerine getirme hayalinden alan kültür-sanat programı "Herkesin Keyfi Yerinde"nin yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Gündemi akademisyenler, haberciler, sanatçılar ve iletişimcilerle konuştu, "Keyfimiz gerçekten yerinde mi diye?" sordu.

CNN TÜRK Haber Merkezi’ne 2010 yılında katıldı. Muhabir olarak, “Türkiye’nin Enerji Haritası”, “Yeni Muhafazakarlar”, “Yokluk 4 Mevsim”, "Yunanistan Ekonomik Krizi” gibi dosyaları hazırladı.

Duygu Demirdağ kimdir, nerelidir, hangi kanalda?
Duygu Demirdağ, CHP programını sunarken

 

Sahadan, stüdyoya geçiş yaptı. Gece Haberleri ile başladığı spikerlik yolculuğuna 2 yıl boyunca Hafta Sonu Ana Haber’i sunarak devam etti. Seçim dönemlerinde ve siyasi partilerin kurultay süreçlerinde özel yayınlarla ekranda oldu. Gündem Özel tartışma programının moderatörlüğünü yaptı.

Halen, İnsanlık Hali programını hazırlayıp sunuyor. İngilizce ve İspanyolca moderatörlük yapıyor. Biyografi kitapları yazıyor.


 

Yorumlar