Duyanlar inanamadı: Arife Gökçe'nin kocası 'Sapık Sinan'ı savundu

Arife Gökçe günlerdir yapılan aramalara rağmen bir türlü bulunamazken, Müge Anlı'nın programına çıkan kocası ise Sinan Sardoğan ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gökçe'nin kocası, daha önce kimsenin düşünmediği bazı noktalara değindi. Ona göre suçu başkaları işledi, Sinan'ın üzerine yıkıyor.

Google Haberlere Abone ol
Arife Gökçe'nin kocası, Sinan'ı savundu

Arife Gökçe olayının üzerindeki sır perdesi hala kalkmadı. Türkiye kamuoyu günlerdir evinin önünden bir anda kaybolan Gökçe'nin akıbetini merak ediyor. Gökçe'nin kocası ise günler sonra şaşırtan açıklamalarda bulundu. 

Türkiye'nin konuştuğu kayıp kadın olayı ile ilgili sır perdesi aralanamadı. 40 gün önce ortadan kaybolan 5 çocuk annesi Arife Gökçe’den (64) yapılan aramalarda bir ize rastlanmadı. Çaresiz bekleyişini sürdüren Fikri Gökçe (73), adalete güvendiğini söyledi. Evine köyünden birilerinin girerek eşini kaçırdığını ileri süren Gökçe, “Mesaj atıyor diye olayı şüpheli Sinan’ın üzerine yıkarım diye düşünüyorlar. Bunun cezası ağır olacak.

Hayatımı artık sadece eşime adadım. Çoluğum çoğuma sebep olmadan bu olayı ben kendim halledeceğim. İnşallah kemiğine kadar bulacağım. Bugün olmaz ise yarın olur. Kapıma kilit vuranın kapısına kilit vuracağım. Önce adalet diyorum. Adalet bunu yapmadığı takdirde bunu ben kullanacağım. Her kimse şunu iyi bilsin cezaevinde yatan birisiyim. Beni saf görmesin. Ceza affından faydalanmak istiyorsa avukatına haber etsin. Geri dönüş suçunu yarı yarıya affeder. Ama kendisi bilir ben kimseye yalvarmıyorum. Ben adalete güveniyorum” dedi.

Gökçe, olayın şüphelisinin silahla korkutulmuş olduğunu ileri sürerek, "Sinan attığı mesajları inkar etmiyor. Ama öldürmeyle alakam yok diyor. Sinan’ı silahla çok korkutmuşlar. Türkiye değil Dünya gelse Sinan’ı konuşturamaz. Suçladığı insanları görünce ben yapmadım diye konuşan birisi. Sinan saat 11.58’de eşime, 12.30-13.00 gibi beni arıyor. Saat 14.30 gibide jandarmayı arayarak ‘beni ararsanız, evdeyim’ diyerek şüpheleri üzerine çekti. Sinan burada bir gözetleyici olarak kullanıyor. ‘Suç Sinan’ın üzerinde kalır, bende bu arada kurtulurum’ böyle bir şey yok. Bende bunları inşallah öğreneceğim. O götüren insan bana hayatı nasıl zindan ettiyse bende peşindeyim. Sinan’ı korumaya geçenler şunu iyi bilsinler. Bu şahıs çocuklarıma bana, eşime ağza almayacak küfürlü mesajlar attı. Bu Sinan’ın mesajlarını bir okusunlar kabul ediyorlarsa ben davacı değilim. Herkesin eşi çoluğu çocuğu var. Bu şekil bu sözleri insanlar kabul ediyorsa insanlar bize öyle mesaj atsınlar” diye konuştu

Yorumlar