Düğün Dernek nerede çekildi, oyuncuları kim, hangi yöreye ait?

Düğün Dernek nerede çekildi, oyuncuları kim, hangi yöreye ait, nereyi anlatıyor, kimler oynuyor, hangi karakteri hangi oyuncu canlandırıyor?

Google Haberlere Abone ol

Düğün Dernek nerede çekildi, oyuncuları kim, hangi yöreyi anlatıyor, ne zaman ve kim tarafından çekildi? Filmde rol alan oyuncular ve canlandırdıkları karakterlerin isimleri nelerdir? İşte Düğün Dernek nerede çekildi, oyuncuları kim hakkında merak edilen bilgilerden bazıları: 

Yönetmenliğini ve senaristliğini ise Selçuk Aydemir'in üstlendiği, başrollerinde ise Ahmet Kural, Murat Cimcir, Rasim Öztekin'in oynadığı Düğün Dernek filmi her gösteriminde izleyenleri kahkahalara boğuyor. Düğün Dernek nerede çekildi, oyuncuları kim, hangi yöreyi anlatıyor?

Düğün Dernek filminde, Anadolu’nun ortasında küçük bir köyde yaşayan İsmail’in yurt dışından gelen oğluna unutulmaz bir düğün yapma çabası çıkan olaylarla gerçekten unutulmaz bir hal alıyor. Başarılı oyuncu kadrosu ve farklı konusuyla dikkatleri üzerine çeken film aynı zamanda 2014 yılında, son 30 yılın e çok izlenen filmi olma özelliğini kazanmıştı.

Düğün Dernek filminin hikayesi Sivas’ın Esenyurt köyünde geçiyor. Ancak filmin çekimleri Sivas ve Erzincan’ın Kemaliye ilçelerinde çekildi.

İsmail, Sivas’ın Esenyurt köyünde eşi ile birlikte yaşamaktadır. Çiftin tek oğlu Tarık ise yurt dışında yaşarken bir gün ansızın baba ocağının kapısını çalar.

Herke Tarık’ın geliş nedenini sıla hasreti zannetse de kısa sürede bu sürpriz ziyaretin nedeni de ortaya çıkar.

Tarık görevli olarak çalıştığı Letonya'da Monica isimli bir kızla birliktedir ve aynı ülkede çalışmak için tek çare evlenmeleridir! İsmail ise babasının rızasını almaya gelen oğlunu düğünsüz evlendirmemeye kararlıdır ve alelacele bir düğün telaşına girer.

Ancak ortadaki en büyük sorun İsmail’in düğün için hiçbir hazırlığının olmamasıdır. "Ben oğluna düğün yapamadı dedirtmem!" diyen İsmail, en yakın arkadaşları Çetin'i Tüpçü Fikret'i ve köyün öğretmeni Saffet’i seferber ederek elde avuçta para yokken 10 gün içerisinde sazlı-sözlü bir düğün hazırlığı içerisine girer.

Tüpçü Fikret Sivas'taki 'bağlantılarını' kullanarak önce bir otel düğünü için söz verir ancak işler hiç de planladığı gibi gitmez ve düğün için köy meydanında hazırlıklar başlar.

Nikah şekerlerinden, düğün davetiyelerine kadar her şey hazırlanır ancak, asıl esas curcurna düğün gecesi kopar. Deve sırtında düğün yerine gelen gelin kaybolur, Letonya’dan gelini kaçırmak için gelen mafyalar düğünü basar ve düğünün her anı bin bela ile dolar.

DÜĞÜN DERNEK OYUNCULARI VE KARAKTERLERİ

Tüpçü Fikret: Ahmet Kural

Çetin (Çeto): Murat Cemcir

İsmail: Rasim Öztekin

Hatice: Devrim Yakut

Saffet Öğretmen: Barış Yıldız

Tarık: İnan Ulaş Torun

Nazmi Emmi: Erol Aksoy

Şengül Teyze: Zerrin Sümer

Marika: Jelena Bolic

Yılmaz: Şinasi Yurtsever

İsmail’in abisi: Kemal İnci

İsmail’in yengesi: Reyhan İlhan

Otel Sahibi Sırrı: Sırrı Süreyya Önder

Kuyumcu: Korhan Herduran

Beyaz Eşyacı: Burak Satıbol

Cami müezzini: Cemil Şahin

İmam: Basri Albayrak

Marika’nın arkadaşı: Lelde Dreimane

Marika’nın arkadaşının sevgilisi: Toms Liepajnieks

Marika’nın gerçek nişanlısı: Rihard Lepels


 

Yorumlar