Doktor, Öğretmen ve esnaf 3 genç kardeş bir ayda koronadan öldü

Samsun'un Çarşamba ilçesi biri doktor, biri esnaf biri de öğretmen olan 3 genç kardeşin ölümüyle sarsıldı.

Google Haberlere Abone ol

Koronavirüs hastalığının genelde yaşlılar üzerinde etkili olduğu tezi her geçen çürütülüyor. Samsun'un Çarşamba ilçesinde yaşları 33 ile 40 arasında değişen 3 genç kardeşin bir ay içinde ölümüyle sarsıldı. Kardeşlerin ölümü başta yakınları olmak üzere duyan herkesi üzdü.

Samsun'da, 40 yaşındaki esnaf Kenan Emirhan, özel hastanede görevli 36 yaşındaki doktor Necati Emirhan ve 33 yaşındaki küçük kardeş öğretmen Selman Emirhan yakalandıkları koronavirüs nedeniyle bir ay içerisinde hayatını kaybetti. 

Çarşamba ilçesini yasa boğan ölümlerde; bir ay önce Çarşamba ilçesinde esnaflık yapan Kenan Emirhan, koronavirüse yakalanarak tedaviye alındı. Emirhan, tedavi gördüğü hastanede 4 Aralık’ta hayatını kaybetti. Kenan Emirhan ilçede toprağa verildi. Bafra ilçesinde özel hastanede ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak görev yapan Kenan Emirhan’ın kardeşi Dr. Necati Emirhan da bir süre önce koronavirüse yakalandı.

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Hastanesi'nde 20 gündür tedavi gören Dr. Emirhan, 7 Ocak’ta doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Dr. Necati Emirhan, görev yaptığı özel hastanede düzenlenen törenin arından Çarşamba'da defnedildi. İki kardeşin ölümünün ardından en küçük kardeş olan öğretmen Selman Emirhan’ın da yapılan tetkiklerin ardından koronavirüs testi pozitif çıktı. Kentteki hastanenin yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Selman Emirhan, dün yaşamını yitirdi.

Aileleri başta olmak üzere duyan herkesi üzen üç kardeşin ölümü duyanları hem üzdü hem de düşündürdü. Ağabeyleri gibi koronavirüs mücadelesini kaybeden 2 çocuk babası öğretmen Selman Emirhan, Çarşamba ilçesinde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.


DÜRÜST MUHALİF

 

Yorumlar