Kore Dizileri tavsiyesi ? İzlenme rekoru kıran 50 Kore Dizisi - Dizi izle [Yeppudaa kapandı mı]

Kore dizileri son dönemlerin en popüler televizyon içerikleri arasında zirvede bulunuyor. Yabancı dizi izle seçenekleri arasında en çok rağbet gören Kore dizileri oldu. Kore Dizileri: İzlenmesi Gereken Gelmiş Geçmiş En İyi 50 Kore Dizisi - 2019 KORE DİZİLERİ ÖNERİSİ. Kore Dizileri Türkiye'de en çok izlenen yabancı dizilerden biri durumuna geldi. 2018 ve 2019 Kore dizileri tavsiyeleri sizin için derledik. Asya ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyada izlenme rekorları kıran Kore dizileri, yeni pek çok dizi ve filme ilham vermeye başladı. Kore Dizileri IMBD puanına göre sizin için araştırdık. Kore dizileri ve dizi izle önerimizi haberimizde bulabilirsiniz. Hilleo dizisi 8,5 IMDB puanına sahip. Yabancı dizi önerileri için haberimizdeki Kore Dizi seçeneklerini takip edebilirsiniz? Listedeki en iyi dizi IMDB 8,8 ile Dokkaebi. İşte en iyi Kore dizileri ve Yeppudaa...

Kore Dizileri tavsiyesi ? İzlenme rekoru kıran 50 Kore Dizisi - Dizi izle [Yeppudaa kapandı mı]
22 Mayıs 2019 Çarşamba 05:35

Kore dizileri fırtınası her geçen Türkiye'de büyüyerek yayılıyor. Kore romantik filmler, dram filmleri, gençlik filmleri, fantastik, trajedi veya korku gibi bir çok filmi internetten izlemek mümkün. 2018 ve 2019 en çok seyredilen Kore dizilerini sizler için derledik. Türkiye'de Kore dizilerine ilgi her geçen gün artarken, Asya dizileri de benzer bir ilgi görmeye başladı. Özellikle IMBD puanına göre yabancı dizi ve film listesi oluşturabilirsiniz. Size önerimiz Asya ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyada yaygın olarak izlenen Kore dizileri. Ülkemizde de çok izlenen yabancı diziler alanında Kore dizileri üst listelerde yer almaktadır. Kore dizileri Kore draması olarak bilinir. Aynı zamanda Kore dizileri, 1 sezon sürer ve 15-30 bölümden oluşur. 16-24 bölüm olması ideal olan Kore dizileri bu nedenle çok sevilmektedir. Ülkemizde de Eulachacha Waikiki, Misty, Cross, Radio Romance, Return, My First Love, Body Guys 2, A Korean Odyssey ve Just Between Lovers gibi bir çok kore dizisi izlenme rekorları kırıyor. 2018 yılının en güzel ve yeni Kore Dizileri IMBD puanına göre sizin için araştırdık. İşte en iyi Kore dizileri ve Kore dizileriyle ilgili pratik bilgiler;
 
İşte Mutlaka izlenmesi gereken Kore dizileri;

En güzel Güney Kore filmleri | Güney Kore aşk filmleri İçin TIKLAYINIZ

1-Blood (2015) IMBD: 6,5

kore dizileri

Kore dizileri arasında dikkat çeken Blood dizisinde maddi ve manevi unsurlardan uzaklaştırılan vampirler işleniyor. Çoğunlukla vampir yerine enfekte ismiyle sesleniyorlar. Gizemli bir virüsün (VBT-01) enfekte ettiği hastalar, deva olmayan bir hastalıktan muzdariptir. İçlerinde doğan kan ihtiyacını bastırmak için keşif peşindeler. Vampirlerden biri (Park Ji Sang) kanser hastalarına şifa sağlayan bir hastanede çalışmaya başlar. Kan ve ameliyatlarla iç içe hayatında “Enfekte” olduğunu ne kadar gizleyebilecektir? İyi vampirlerle kötü vampirlerin mücadelesini heyecanla izleyeceğiniz bu dizideki vampirler bildiklerimizden biraz farklı: Güneşte dolaşabiliyorlar, ibadethanelere girebiliyorlar ve haçtan da korkmuyorlar.

Komedi Filmleri - En iyi 20 Komedi Filmi

2- Bride of the Century (2014) IMDB: 7,1

kore dizileri

Bride of the Century, TaeYang Şirketi Güney Kore’nin en büyük holding şirketlerinden birisidir. Kore dizisinde şirketi yöneten aile 100 yıldır bir lanetin etkisi altında kalıyor. Lanet, ailenin ilk oğlunun ilk gelininin ölmesi ile başlıyor. Bir tarafta komplolar her tarafa yayılırken, diğer tarafta masallardaki gibi bir aşk meydana geliyor.

3- Hyde, Jekyll and Me (2015) IMDB: 7,1

kore dizileri

Koo Seo-Jin (Hyun Bin) iki farklı kişiliğe sahip bir adamdır. Koo Seo-Jin, Wonderland adlı bir lunapark da müdür olarak çalışmaktadır- Onun kişiliklerinden biri Jekyll’dir. Jekyll (Koo Seo-Jin) ise soğuk bir kişiliğe sahiptir. Onun diğer kişiliği ise Hyde (Robin)’dur. Hyde, tatlı ve masum bir kişiliğe sahiptir. Jang Ha-Na (Han Ji-Min) ise Wonderland’ta bulunan bir sirkin hem yöneticisi hem de oyuncusu olarak çalışmaktadır. Koo Seo-Jin sirki Wonderland’tan çıkarmaya çalışır ve Jang Ha-Na sirkin kalabilmesi için sirki yedinden düzenler. Bu süreçte Jang Ha-Na, Koo Seo-Jin’e aşık olur, Kore dizisinde birbirine geçen bu farklı kişilikler üzerinden ilerler.

Aamir Khan kimdir? - Aamir Khan hayatı ve filmleri

4- Birth of A Beauty (2014) IMDB: 7,4

kore dizileri izle

Kore dizileri: Han Tae-Hee (Joo Sang Wook) büyük bir şirketin mirascısıdır. Han Tae-Hee yaşadığı büyük psikolojik şoklardan dolayı kırık kalp sendromu yaşar ve sevdiği kadını geri kazanmak için; çekici olmayan, kilolu olan bir kadını, Sa Geum Ran (Han Ye-sul)’ın Ha Tae Hee tarafından güzel Sara’ya dönüştürmesini ve bu dönüşüm sürecinde Ha Tae-Hee’nin Sara’ya aşık olmasını anlatan bir dizidir.

5- Doctor Stranger (2014) IMDB: 7,6

kore dizileri izle

Kore dizileri :Çocukken, Park Hoon (Lee Jong-Suk) ve babası Kuzey Kore tarafından kaçırılır. Kuzey Kore’de Park Hoon doktor olan babası tarafından bir doktor olmak için eğitilir. Park Hoon, göğüs cerrahı alanında bir profesör olur ve daha sonra Güney Kore’ye kaçar. Park Hoon Güney Kore’nin en iyi hastanesi olan Dongwoo Üniversitesi Hastanesi’nde çalışmaya başlar, fakat kendini tam bir yabancı gibi hisseder. Park Hoon, Kuzey Kore’den sevdiği kadını getirmek ve para kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır.

Dağ 2 filmi izle

6- Orange Marmalade (2015) IMDB: 7,6

kore dizileri izle

Vampirlerin insanlar arasında hayatta kalmak için verdiği mücadele anlatılıyor.

200 yıl önce, insanlar ve vampirler bir barış antlaşması imzaladılar. İmzalanan anlaşmaya göre, vampirler insan kanı içmeyecekler ve gerçek kimliklerini gizleyecekler. Böylece hem insanlar hem de vampirler barış içinde yaşayacaklardı. Günümüzde, Jae-Min (Yeo Jin-Goo) popüler bir lise öğrencisidir. Okuluna yeni gelen Baek Ma-Ri (Seol Hyun) ismindeki bir öğrenciye aşık olur ve Baek Ma-Ri ise bir vampirdir. Baek Ma-Ri, bu gerçeği Jae-Min’den gizlemesi konu edinilmiş bir dizidir.

NETFLİX YAPIMI EN GÜZEL FİLM ÖNERİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

7- Flower Boy Next Door (2013) IMDB: 7,6

en iyi kore dizileri

Ko Dok-Mi (Park Shin-Hye) yalnız yaşayan ve dışarı çıkmayı fazla sevmeyen biridir. Enrique Keum (Yoon Si-Yoon) ise Ko Dok-Mi’nin komşusudur. Enrique, komşusunu kendisini izlerken bulur ve ona yaklaşmaya çalışır. Böylece, Ko Dok-Mi’nin dünyasına bir yolculuk başlar.

8- Playful Kiss (2010) IMDB: 7,7

en iyi kore dizileri

Beceriksiz bir lise öğrencisi olan Oh Ha-Ni (Jung So-Min) alt sınıfındaki popüler ve zeki bir öğrenci olan Baek Seung-Jo’ya (Kim Hyun-Joong) okulun ilk gününde göz göze gelir ve aşık olur. Bir gün, Ha-Ni bir mektup aracılığı ile aşkını ona itiraf etmeye karar verir. Ancak, Seung-Jo onun mektupta yaptığı yazım ve imla hatalarını sert bir dille yüzüne vurur ve ona aptal kızlardan nefret ettiğini söyleyerek onu reddeder. Başka bir gün, Ha-Ni’nin babasıyla beraber yaşadığı ve yeni yaptıkları evleri depremde çöker. Babasının eski bir arkadaşının evine taşınır. Babasının arkadaşının oğlu Seung-Jo’dur. Ha-Ni sevdiği erkeğin yanında olma fırsatını elde etmiştir. Acaba Ha-Ni, Seung-Jo’nun kalbine girmeyi başaracak mı?

9- Angel Eyes (2014) IMDB: 7,7

kore dizileri 2018

Park Dong-Joo bir cerrahtır ve ilk aşkı gözleri görmeyen bir kızdı. Yoon Soo-Wan acil 119 çalışanıdır. Gençken kördü ama bir göz nakli ameliyatından sonra görmeye başlar. Park Dong-Joo ve Yoon Soo-Wan birbirlerinin ilk aşkıdır. Ancak acı verici aile geçmişleri yüzünden ayrılmak zorunda kalırlar. 12 yıl sonra tekrar bir araya gelirler. Acaba onları ne bekliyor?

10- The Heirs (2013) IMDB: 7,8

en iyi kore dizileri

Genç ve zengin mirasçılar ile sıradan ve saygı gören fakir bir aileden lise öğrencileri arasındaki arkadaşlık ve aşk ilişkilerini anlatan bir gençlik dizisidir.

11- You’ve Fallen For Me (2011) IMDB: 7,8

kore dizi onerileri

Lee-Shin (Jung Yong-Hwa) üniversitede çağdaş müzik eğitimi alan bir öğrencidir. Aynı zamanda “Stupid” isimli grubun solisti ve gitaristidir. Lee-Shin müziğe olan tutkusu ve yakışıklılığıyla ün salmıştır. Ancak gerçek hayatta müzikle alakası olmayan her şeye karşı alakasız, gelecekle ilgili hiçbir planı ve hayali olmayan soğuk bir yapıdadır. Lee Kyu-Won (Park Shin-Hye) prestijli bir ailede doğmuş, cana yakın ve zeki bir kızdır. Dedesi Lee Dong-Gun (Shin Goo), kendi zamanının 3 büyük müzisyeninden birisidir ve en büyük hayali torununun da geleneksel müzik üzerinde uzmanlaştığını görmektir. Kyu-Won’da dedesinin beklentilerini karşılamak için Geleneksel Kore Müziği Bölümüne girer. Lee-Shin’in grubu “Stupid”in hayranları olan arkadaşları bir gün Kyu-Won’u zorla grubun konserine götürür. Kyu-Won, Lee-Shin’i sahnede gördüğü an ondan etkilenir ve dizi o andan itibaren tüm sürükleyiciliğiyle devam eder.

12- Sassy Go Go (2015) IMDB: 7,9

kore dizi önerileri

Lisedeki bir amigo takımındaki öğrencileri konu alan dizi arkadaşlığın ve aşkın yanı sıra rekabeti körükleyen sert bir eğitim sistemini anlatır.

13- Personal Taste (2010) IMDB: 7,9

romantik komedi dizi önerileri

Pasaklı, beceriksiz ve bakımsız bir kız olan Park Gae-In (Son Ye-Jin), Kore mimarisinde önemli bir yere sahip olan Sanggojae adında babasının tasarladığı bir evde yaşar. Park Gae-In nnnesi 5 yaşındayken kaybeder, babasının da kendisinden uzak durmasıyla tek başına ve üzücü bir çocukluk geçirir. Sevgilisi, en yakın arkadaşıyla evlenerek terk eder. Aynı zamanda tasarladığı mobilyaları satamadığı, çevreye borçlandığı için de maddi açıdan zorluklar çekmeye başlar, bunun sonucunda evinin bir odasını kiraya verir. Jeon Jin-Ho (Lee Min-Ho) Dam Sanat Galerisi Projesine hazırlanan ve basının ölümünden sonra kendini çalışmaya adayan, başarılı, azimli ve hırslı bir mimardır. Han Chang-Ryul’un (Kim Ji-Suk) babasının ellerinden aldığı evin acısıyla durmadan çalışır. Bu projeyi kazanması hem maddi sıkıntıda olan şirketi için hem kariyeri için oldukça önemlidir. Projenin tasarımında önemli rol oynayan Sanggojae’nin mimarisini görebilmek için Park Gae-In’ın evine gider ve odasını kiralar. Aynı evde yaşayabilmek için kendisinin bir gay zannedilmesine göz yumar. Sevgilisi tarafından terk edildiği için çok üzgün olan Park Gae-In’i teselli eder, ona temizlik yapma, yemek yapma, bakımlı olma, kadın olma konusunda dersler verip eğitir. Eğlenceli vakit geçirip birbirlerine destek oldukları zamanlarda ikisi de birbirinden hoşlanmaya başlar. Park Gae-In, Jeon Jin-Ho’nu gay zannetmesine rağmen sevgisinden vazgeçemez.

En iyi 27 korku filmleri

14- Full House Tayland (2013) IMDB: 8,0

romantik komedi dizi önerileri

Om-Em ablasıyla birlikte babasından miras kalan bir evde yaşar. Ablası nişanlısıyla birlikte tefecilere borçlanır ve Om-Em’i Kore’ye seyahate gönderir. Om-Em seyahatteyken ablası evi satar ve tatile giderken uçakta Mike ile tanışır. Bu tanışma hiç de iyi bir tanışma olmaz. Om-Em’in otel parasını tam ödenmediği için ortada kalır ve Mike’yi kandırır. Bir şeylerin ters gittiğini anlayan Om-Em Tayland’a geri döner ve ablasının evi sattığını öğrenir. Evin yeni sahibi de Mike’dır.

15- Cunning Single Lady (2014) IMDB: 8,0

kore dizileri izle 

Ae-Ra (Lee Min-Jung) daha iyi bir hayat için görünüşüne odaklanır. Mühendislik okumuş olan Jung-Woo (Joo Sang-Wook) ile tanışır ve evlenirler ama çok uzun süre geçmeden de boşanma kararı alırlar. Boşandıktan sonra, Ae-Ra zor zamanlar geçirir. Ae-Ra’nin aksine, Jung-Woo başarılı ve çok zengin bir BT geliştiricisi olur. Bunun üzerine Ae-Ra onunla tekrar evlenmek için Jung-Woo’nun tekrar kalbini kazanmaya çalışma konusunu anlatan bir dizidir.

16- Love Rain (2012) IMDB: 8,0

kore dizileri

1970’li yıllardaki aşklar ile günümüzdeki modern toplumda moda olan aşkların nesiller boyu olan hikayesini gün yüzüne çıkaran bir dizidir.

17- Emergency Man and Woman (2014) IMDB: 8,0

kore dizileri

Kore dizileri aşk konulu bir çok yapıt yapmıştır. Bu anlamda yapılanlardan biri olan bu dizide, Jin-Hee (Song Ji-Hyo) bir diyetisyendir. Daha sonra bir tıp fakültesi öğrencisi olan Chang-Min (Choi Jin-Hyuk) ile tanışır ve Chang-Min’in ailesi doktorlarla doludur. Chang-Min’in zengin ailesi Jin-Hee ve Chang-Min evlenmesine karşı çıkar ama tüm bunlara rağmen evlenirler. Chang-Min tıp stajından vazgeçer ve bir ilaç satıcısı olarak çalışmaya başlar, mutlu bir evlilik hayatları yoktur. Chang-Min’in ailesi Jin-Hee’e yüksekten bakar ve Chang-Min de değişmiş gibi gözükür, Jin-Hee’den nefret etmeye başlar ve sonunda boşanırlar. Onlar boşandıktan sonra, Jin-Hee bir tıp öğrencisi olur ve bir stajyer olarak çalışmaya başlar. Chang-Min de tıp okulundan mezun olur ve stajyer olarak çalışmaya başlar. Bir gün çalışmaya başladıkları aynı hastanenin acil servisinde tekrar karşılaşırlar. Hayatları evlenme ve boşanmayla geçtikten sonra aşkın gerçek anlamını anlarlar.

18- Yong Pal (2015) IMDB: 8,1

kore dizileri

Harka bir cerrah olan Kim Tae-Hyun (Joo Won) kız kardeşinin (Park Hye-Soo) pahalı böbrek diyalizi tedavisinin masraflarından dolayı yüklü miktarda borca sahiptir. Bu yüzden alacaklılar tarafından sürekli taciz edilir. Daha fazla para kazanmak için yüksek ücret karşılığında özel olarak hastaları tedavi eder. Bu hastaların parasını ödemesi onun için yeterlidir, hastaların herhangi bir suçlu olup olmadığıyla ilgilenmez. Bir gün hastanede gizemli hastalığı olan büyük bir şirketin varisi Yeo-Jin (Kim Tae-Hee) ile tanışır ve hikayesi burada değişir.

19- School 2013 (2012) IMDB: 8,1

kore dizileri izle

Lisede gençlerin karşılaştıkları sorunlar anlatılır ve her bölüm birbirinden bağımsız ilerler.

20- Princess Hours (2006) IMDB: 8,1

kore dizileri izle

Kral’ın hastalanır ve her an ölebileceği düşüncesiyle veliaht prens Shin’e bir eş bulma arayışına girer.

Shin, balerinlikle uğraşan Hyorin’e evlenme teklif eder ama Hyorin balerin olmayı daha çok istediğini söyleyerek onu reddeder. Bunun üzerine Shin, daha önce verilmiş bir sözün üzerine Chae-Kyong adında bir kızla evlenmek zorunda kalır. Chae-Kyong’un saray yaşamına alışma süreci ve diğer kral adayı Yul’un da İngiltere’den gelmesiyle birlikte olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır.

21- The Innocent Man (2012) IMDB: 8,1

kore dizileri izle

Kang Ma-Roo (Song Joong-Ki) sevdiği kadın olan Han Jae-Hee’nin (Park Si-Yeon) işlediği cinayeti üstüne alır ve hapse girer. Jae-Hee onu bekleyeceğine söz verir, ilk zamanlarda Jae-Hee sürekli Kang Ma-Roo’yu hapishaneye ziyarete gider, ancak zaman geçtikçe gitmemeye başlar. Yıllar sonra hapishaneden çıkan Kang Ma-Roo, Jae-Hee’nin evlendiğini öğrenir ve intikam almak için Jae-Hee’nin üvey kızı Seo Eun-Gi’ye (Moon Chae-Won) yaklaşarak kendine aşık eder.

22- Rooftop Prince (2012) IMDB: 8,2

kore dizileri izle

Prens, 300 yıl önce ölü bulunan prensesin ölümün ardındaki sırrı, topladığı üç yetenekli adamla araştırmaya çalışır. Ancak birden kendilerini 300 yıl sonrası yani günümüzde bulurlar. Başlarda uyum sağlamakta zorlanırlar ama daha sonradan bu durumun prensesin ölümünün ardındaki sırrı açıklamakla bağlantılı olduğunu anlarlar ve sonra olaylar gelişmeye başlar.

23- You’re Beautiful (2009) IMDB: 8,2

kore dizi tavsiyeleri

Babaları ölen Ko Mi-Nyeo (Park Shin-Hye) ve onun ikiz erkek kardeşi Ko Mi-Nam (Park Shin-Hye) bir yetimhanede büyürler. Yıllar sonra Ko Mi-Nam bir müzik idolü olur ve Ko Mi-Nyeo ise rahibe olma hayali ile rahibeler yurduna yerleşir. Ko Mi-Nam, “A.N Entertainment”ın “A.N.JELL” grubu için düzenlediği vokal seçmelerine girer ve seçmeleri kazanır ama Ko Mi-Nam bir kaza geçirir ve tedavi için Amerika’ya gitmek zorunda kalır. Mi-Nam’ın menajeri Ma Hoon-Yi (Kim In-Kwon) Ko Mi-Nyeo’yu erkek kardeşinin yerine geçerek gruba katılması için zorlar. Mi-Nyeo ilk başlarda bu teklife sıcak bakmasa da ünlenip annesini bulma fırsatını kullanmak ister. Bunun üzerine erkek kardeşinin kılığına girerek aralarında Hwang Tae-Kyung (Jang Keun-Suk), Jeremy (Lee Hong-Ki) ve Kang Shin-Woo (Jung Yong-Hwa) bulunduğu “A.N.JELL” grubuna katılır.

24- Fated To Love You (2014) IMDB: 8,2

kore dizi tavsiyeleri

Lee Gun (Jang Hyuk) büyük bir şirketin başkanıdır. Deli gibi aşık olduğu dansçı bir kız arkadaşı vardır ve Kim Mi Young (Jang Na Ra) bir hukuk firmasında sekreter olarak çalışmaktadır. Şirketteki lakabı “Post-it” (yapışkan not) dir. Bu lakabı çalıştığı yerdeki arkadaşlarının isteklerine ”hayır” diyemediği için almıştır. Nazik ve ince ruhlu biri olarak tüm işleri üstlenen bir kişiliğe sahiptir. Bir gece, ikisi de sarhoş olur ve birlikte bir gece geçirirler. Sonrası, Kim Mi Young (Jang Na Ra) hamile kalır.

25- My Girlfriend İs A Gumiho (2010) IMDB: 8,2

kore dizileri yeni

Dae Woong 500 yıl boyunca hapsedilmiş bir dokuz kuyruklu tilkiyi serbest bırakır. Tilki bir anda güzel bir kadına dönüşür ve herkes onu Dae Woong’un kız arkadaşı zanneder, fakat tilkinin insan olabilmek için birinin ciğerini yemesi gerekiyordur. Ya Dae Woong’un ciğerini yemek isterse?

26- Gu Family Book (2013) IMDB: 8,3

kore dizileri ve konu

İnsan bir anneden (Lee Yeon-Hee) ve mitolojik yaratık olan bir babadan (Choi Jin-Hyuk) dünyaya gelen Choi Kang-Chi’nin (Lee Seung-Gi) insan olabilmek ve sevdiklerini koruyabilmek için verdiği mücadele anlatan bir dizidir.

27- A Gentelmans Dignity (2012) IMDB: 8,3

kore dizileri aşk

Kim Do-Jin (Jang Dong-Gun) sivri dilli bir mimardır ve beyzbol takımı hakemi olan otoriter lise öğretmeni Song Yi-Soo (Kim Ha-Neul) ile arasındaki ilişkiyi anlatan bir drama dizidir.

28- Inspiring Generation (2014) IMDB: 8,3

kore dizileri ve isimleri

Shin Jung Tae’nin (Kim Hyun Joong) Japon İşgali sırasında arkadaşlarını koruma mücadelesi anlatan dizi 1930 yıllında Çin Şangay’da geçer. Drama, aşk, dostluk, arzular, sadakat ve vatan sevgisi hakkındadır. Üstün dövüş teknikleriyle Japon İşgali sırasında büyük savaşçı ünvanını alan Shin Jung Tae 15 yaşındayken babasını bir Japon asker tarafından vurulması sonucunda kaybeder ama bu olay üstü kapatılarak Shin Jung Tae’in kendi babasını öldürdüğü şeklinde yansıtılır. Jung Tae Şangay arka sokaklarda yaptığı dövüşlerle gerçeği ortaya çıkarmaya çalışır ve kıtadaki en iyi dövüşçü olarak gelişir. Babası öldürüldükten sonra Yoon Ok Ryun’un (Jin Se Yun) babası tarafından yetiştirilir. Bu süre zarfında Jung Tae şarkıcı olmayı isteyen Yoon Ok Ryun’a aşık olur ama duygularını ifade etmede çok kötüdür. Japon Ulusal Meclisi Üyesinin soğuk ve kurnaz üvey kızı Deguchi Gaya (Im Soo Hyang) onların mutluluğuna engel olmaya çalışır.

29- Boys Over Flowers (2009) IMDB: 8,4

kore dizileri

ShinHwa okulu, Goo Jun Pyo küresel şirket ShinHwa Group’un varisi –  Yoon Ji Hoo, Soh Yi Jung ve Song Woo Bin’in yer aldığı, zenginlerin gittiği bir okuldur. F4 adında bir çete oluştururlar. Goo Jun Pyo F4’ün lideridir. Geum Jan Di ‘nin ailesi zengin değildir, çatıdan atlayan bir çocuğu kurtardığında olayın yayılmaması için ona burs verildiğinde ShinHwa Okulu’na katılmıştır. Geum Jan Di dışında bütün okul F4’e hayrandır, fakat gruptaki üçünden farklı görünen Yoon Ji Hoo’dan hoşlanmaktadır. Geum Jan Di sonunda arkadaşını savunmak için F4 ile konuşur. O andan itibaren Goo Jun Pyo’nun ana rakibi olur. Hemen hemen her zaman Geum Jan Di dışlanır ve Yoon Ji Hoo ona bir şekilde yardım eder. Geum Jan Di ve Goo Jun Pyo’nun rekabeti yoğunlaşır ve aynı zamanda Geum Jan Di eğlence kaynağı olarak Goo Jun Pyo’nun dikkatini çeker. Goo Jun Pyo yavaş yavaş Geum Jan Di’yi sevmeye başlar. Öte yandan Geum Jan Di’nin dikkati Yoon Ji Hoon’un üzerindedir ancak hikaye ilerledikçe kalbini Goo Jun Pyo’ya kaptırır. Çift, sevgileri için mücadele edecekleri birçok engelle karşılaşır.

30- Hello Monster (2015) IMDB: 8,5

kore dizisi en güzel kore dizileri

Keskin gözleri ve zekasıyla olay yerlerini inceleyerek suçluların profilini çıkarabilen yetenekli bir dedektif olan Ee Jin-wook, New York’ta polise danışman olarak çalışmıştır- Kore’ye döndüğü zaman özel suçları araştırma takımına liderlik eder. Jang Nara ise bir polis memurudur ve özel suçları araştırma takımının bir üyesi olur. Dizi bu ikili arasında geçen durumu konu alır.

ARE_YOU_HUMAN_TOO

31- ARE YOU HUMAN TOO?

KONU: Fantastik, Teknoloji, Komedi, Romantik

Dolandırıcılık yapılması için üretilen robatları konu alan dizi de Seo Kang Joon, Namshin III adlı yakışıklı robotu canlandırıyor. İnsanı duygulara sahip olan bu robotun başından geçen olaylar fantatik bir dille anlatılıyor.

RİCH MAN, POOR WOMAN, fakir kız zengin oğlan

32- RİCH MAN, POOR WOMAN

KONU: Romantik, Komedi

Lee Yoo Chan bilişim teknolojisine sahip bir şirket yönetmektedir. Kibirli olan Lee Yoo'un aslında ciddi bir sağlık sorunu vardır.  Yüz körü hastası olduğundan insanlara pek güvenmez. Ancak yıllar önce hayal meyal hatırladığı sevgilisini aramaktadır. Lee Yoo daha sonra Bo Ra ile tanışır ve hayatı tamamen değişir.

WHY SECRETARY KİM

33- WHY SECRETARY KİM?

KONU: Romantik, Komedi

Lee Young Joon'un ailesinin ikinci varisi olmasına rağmen şirketi kendisi yönetir. 9 yıldır kendisinin sekreterliğini yapan Kim Mi So aniden işi bırakmaya karar verince, Young joon'un hayatı değişir. Aynı zamanda geçmişe dair bazı sıralarda ortaya çıkmaya başlar.

THE UNDATEABLES - kore dizileri

34- THE UNDATEABLES

KONU: Romantik, Komedi

Hayatlarını aşk odaklı yaşayan Namgoong ve Hwang Jung Eum'ın aralardında geçen romantik ilişkiden bahseder. 

35- Sseulsseulhago Chalranhashin: Dokkaebi (2016-2017) IMDB: 8,8

en güzel kore dizileri

Konu: Romantik, Drama

Dokkaebi'nin (Gong Yoo) ölümsüz hayatına son vermek için bir geline ihtiyacı var. Ölüm meleği amnezidir. Bir şekilde bu ikisi buluşup birlikte yaşarlar. Öldüler ve şimdi bu dünyadan ayrılanları görüyorlar. 

36- Dalui Yeonin - Bobogyungsim Ryeo (Aşka Yolculuk) 2016 - IMDB: 8,7

kore dizileri izle

Konu: Romantik, Drama, Fantazi

Çin dramasına adaptasyon

37 - Ki Hwanghoo  (2013-2014) - IMDB: 8,6

kore dizileri izle

Konu: Aksiyon, Drama, Romantik

Kore doğumlu savaşçı kız, Moğol Yuan mahkemesinde bir hizmetçiydi. Ancak her nasıl olduysa düşük statüsünü bir başka ülkede bir imparatoriçe haline getirdi.

38- Tae-yang-eui hoo-ye (2016) - IMDB: 8,5

kore dizileri izle

Seul'deki Haesung Hastanesinde Cerrah olarak çalışan Güney Koreli Özel Kuvvet ve Doktor Kang Mo Yeon'dan ve Yüzbaşı Yoo Shi Jin arasındaki aşkı konu alıyor. Kendilerini büyük olayların ve ölümcül tehlikelerin ortasında bulacaklar.

39- Hilleo  (2014-2015) - IMDB: 8,5

kore dizileri izle

Yasadışı yayın yapan bir grubun yer aldığı eski bir cinayet olayı, farklı insanları bir araya getiriyor - gizemli bir eril adam "Healer", kılık değiştirme ve dövüş becerilerine, ikinci sınıf bir gazeteciden bir muhabir ve ünlü bir gazeteciye sahip. İnançla karşı gerçekliğin acımasız çatışmasıyla uğraşmak zorunda kalacaklar. Kim Moon-Ho (Yoo Ji-Tae) büyük yayın şirketlerinde popüler bir muhabir. Bir gün, geçmişte yaşanan bir davanın gerçekliğini öğrenir. Dava ile ilgili olan insanlara kasıtlı olarak yaklaşır ve onlara yardım eder. Bunu yaparken, hakikat ve inançlara karşı acı çekiyor. Bu arada, Kim Moon-Ho'nun yardımıyla, internet muhabiri Chae Young-Shin (Park Min-Young) ve "Şifacı" olarak bilinen Seo Jung-Hoo (Ji Chang-Wook) gerçek muhabirlere dönüşüyor.

Kore dizileri 2019

 1. Eulachacha Waikiki
 2. Misty
 3. Cross
 4. Radio Romance
 5. Return
 6. My First Love
 7. Body Guys 2
 8. A Korean Odyssey
 9. Just Between Lovers
 10. Black Knight: The Man Who Guards Me
 11. I Am Not A Robot
 12. Two Cops
 13. Untouchable
 14. Judge Vs Judge
 15. Money Flower
 16. My Golden Life
 17. Man Who Sets the Table
 18. Get Karl Oh Soo Jung - Tatlı İntikam

Kore dizileriyle ilgili pratik bilgiler:

 1. Kore dizileri Kore draması olarak bilinir. Genelde hepsi 1 sezon sürer ve 15-30 bölümden oluşur. 16-24 bölüm olması idealdir.
 2. Kore dizilerinde kadın baş karakter genelde erkekten büyüktür
 3. Başlıca Kore dizileri çeşitleri: Rom-Com/Romance (trajik elementler içeren melodram), Melodrama (komik bölümler de içerebilen melodramlar), Makjang (ekstrem pembe dizi), Sageuk (tarih dizisi)/Fusion Sageuk (modern elementler ya da fantastik öğelerle yüklü tarih dizisi). Misaeng: iş yerinde geçen diziler
 4. Ayrıca Kore dizilerinde kadınlar çok az tenlerini gösterirler hatta tenlerini gösterirlerse ölecek hastalığına yakalanmış gibidirler. Erkekler kadınlardan daha fazla erotik anlam yüklüdür
 5. Kore dizilerinde  genelde Koreli dışında kadroda başka çekik olmaz
 6. Kore dizilerinde pek öpüşme sahnesi olmaz. En fazla dudak dokundurulur. Çok fazla sansür vardır
 7. Kore dizileri genelde karakterlerden biri öksüz ya da yetimdir
 8. Kore dizilerinde Hastane ya da hastalıkla ilgili bir konuda anlam aranmaz, aranmamalıdır
 9. Kore dizilerini izlerken Ramen’inizi hazır bulundurmanız tavsiye edilir
 10. Kore dizilerinde birincil ve ikincil erkek/kadın baş karakterler olur. İkincil karakterleri bıçaklamak isteyebilirsiniz
 11. Kore dizilerinde Aile çok önemlidir
 12. Kore dizilerinde para ve fiziksel güzellik çok büyük anlamlar taşır
 13. Kore dizilerinin kadrolarında bir idol mutlaka olur ve bu idol ya müzisyen ya da şarkıcıdır
 14. Kore dizilerinde Ana karakterlerle ilgili çok uzun bir ayrılık ve ayrı kalma dönemi ya da zamanda sıçrama olur genelde konuda


Yeppudaa neden açılmıyor

Güney Kore, Japonya, Çin menşeili film ve dizileri Yeppudaa üzerinden izlenebiliyordu. Ancak Yeppudaa.com daha sonra hizmet vermemeye başladı.

2019 KORE DİZİLERİ ÖNERİ

Kore dizi önerileriyle ilgili yeni bir liste daha hazırladık. Bunu da sizlerin beğenisine sunuyoruz.

 1. Goblin
 2. Uncontrollably fond
 3. W
 4. Oh My Venüs
 5. Moon Lovers
 6. Faith
 7. The Legend Of The Blue Sea
 8. D-day
 9. Inspiring Genaration
 10. Beautiful Gong Shim

10 - Buautiful Gong Shim

Muhteşem bir komedi dizisi. Zengin bir erkek ile fakir ve çirkin bir kızın aşkını anlatan diziyi izlemek büyük keyif verecektir.

10 - Buautiful Gong Shim

9 - Inspiring Genaration

Kim Yong Un'un şu ana kadar göremediğiniz bütün hallerini görebilirsiniz. Sevdiği kız için savaşan yeni bir Kim Yong Un buluyoruz bu dizide. Bu dizi de mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında yer alıyor.

Inspiring Genaration

8 - D-Day

Kore dizileri 2019 en çok sevilenler arasında şüphesiz ki D-Day dizisi de yer alıyor. D-Day dizisinin izlemeyenleriniz var mı bilemiyorum ancak izlemediyseniz bu diziyi mutlaka izlemeniz gerekiyor.

Çok uzun bir dizi olmamakla birlikte, muhteşem bir heyecan ve aksiyon içeriyor. Özellikle de sadece aşk dizisi izlemek istemiyorum diyenler, biraz da aksiyon, hareket, heyecan, psikolojik travmaların yaşandığı bir dizi istiyorum diyenler için mükemmel bir seçim.

Senaryosu Hwang Eun-kyung tarafından dizinin yönetmeni Jang Yong-woo'dur.

Dizinin başrol oyuncuları ise şöyle: 
Kim Young-kwang
Jung So-min
Ha Seok-jin.

7 - The Legend Of The Blue Sea

Kore dizilerinin 2019 en iyi önerileri listesinin 7. sırasında ise The Legend Of the Blue Sea dizisi yer alıyor. 

Fantezi, romantik ve komedi türünde olan dizinin senaryosunu Park Ji-eun kaleme aldı. 

Yönetmeni Jin Hyuk ve Park Seon-Ho olan dizinin başrolünde ise Jun Ji-hyun ve Lee Min-ho oynuyor.

Toplam 20 bölümden oluşan dizinin yapımcısı ise Kim Sun-jung  ve Choi Jin-hee'dir.

70 dakikalık gösterim süresine sahip The Legend Of The Blue Sea dizisi 2016 yılında yayınlanmaya başlamıştı.

Dizi bir deniz kızı hikayesini anlatıyor. Seyredenlerin çok beğendiği dizi, bir dolandırıcı çetesi ile bir denizi kızının hikayesini içeriyor. 

Yaramaz, yerinde duramayan bir dolandırıcı erkek ile saf temiz ve bir o kadar da zeki olan deniz kızının hikayesi izleyenlere keyifli anlar yaşatıyor. 


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Pelin - 10 ay önce
Bazı afişlerle dizi isileri uyuşmuyor
Avatar
Feride - 6 ay önce
Tebrik ediyorum on yıldır sadık bir izleyiciyim dogru düzgün bir araştırma olmamış Korede de burda da rekor kıran nice dizileri almamışsınız bazıları on onbır yıl öncesine ait bu haberi koreantürk
Avatar
skullhong - 6 ay önce
Nerdeyse hepsi yanlış,ya tanıtımı,ya resmi,ya adı değişik!!
Avatar
Rümeysa - 6 ay önce
My love from the stara ı The Heirs diye,
I remember You yu Hello Monster diye tanıtmışlar
Ya siz bizle dalga mı geçiyorsunuz
Avatar
Gökhan - 10 ay önce
Kore dizileri listesi güzel olmuş
Avatar
Nihan - 6 ay önce
Yeppudaa. Com hizmet verecek mi?
Avatar
esma - 5 ay önce
en guzel prıncess hours taı
Avatar
hgjmghjmhg - 7 ay önce
biraz daha yazaydında filmi izlemeyeydik ya ne güzel olurdu