Diriliş Ertuğrul 127. Bölüm full İzle - 128. Bölüm Fragman

Diriliş Ertuğrul 127. Bölüm TRT 1'de 12 Aralık 2018 Çarşamba günü saat 20.00'de hayranlarının karşısına çıktı. İlbilge Hatun, Kayı Boyu ile birlikte Tapınakçıların lideri Dragos ile mücadele etmeye karar veriyor. Diriliş Ertuğrul 127. Bölüm'de bir de sürpriz yaşandı. Dizinin ilk bölümlerinde oynayan ancak daha sonraları bir anda kaybolan Gündoğdu Bey'in hanımı Selcan Hatun, oğlu Süleyman Bey ile birlikte obaya gelir. Öte yandan Diriliş Ertuğrul 128. Bölüm Fragmanı da yayınlandı. Fragmanda Moğolların hedefindeki Mevlana Celalleddin-i Rumi'nin de olduğu fragmanda yer alıyor.

Diriliş Ertuğrul 127. Bölüm full İzle - 128. Bölüm Fragman
17 Aralık 2018 Pazartesi 10:10

Söğüt Ovası'nda her an her şey değişebiliyor. Bir yandan Moğollar'ın etkisinde kalmış devletin emiri Emir Bahattin, öte yandan yeni Bizans hayalleriyle her yeri yakıp yıkan Tapınakçılar. Ertuğrul Bey, bu iki düşmana karşı Umuroğulları'nın hanımı İlbilge Hatun'u yanına çekmeyi başarıyor. Diriliş Ertuğrul 127. Bölüm 12 Aralık 2018 Çarşamba saat 20.00 itibariyle TRT 1 ekranlarında hayranlarıyla buluştu. Bir önceki bölümde Bizans tekfurunu öldüren komutan tarafından tuzağa düşürülen Ertuğrul'un yeni bölümde oğlu Gündüz'ü nasıl kurtaracağı merak ediliyor. Emir Bahattin ile birlik olan Umuroğulları Beyliği'nin hatunu İlbilge Hatun, Ertuğrul ve oğlu Gündüz Bey'in yargılanmasını istiyor. Dragos ise Ertuğrul Bey'in Bizans tekfurundan sağ kurtulmasına çok sert çıkıyor ve Ertuğrul'un Söğüt'e sağ bir şekilde yetişmesinin engellenmesini istiyor. Emir Bahattin ise Söğüt'e gelerek gizli emellerini hayata geçirmeye çalışıyor.

Önceki bölümlerde Kayı Boyu'na bir bela olarak Söğüt'e gelen Umuroğulları son bölümde artık bu düşmanlıklarından vazgeçiyor, en azından İlbilge Hatun artık böyle düşünüyor. Çünkü, Ertuğrul Bey'in yoğun çabaları bir şekilde sonuç veriyor ve İlbilge Hatun, artık Ertuğrul Bey'e güveniyor. Bu nedenle, Gündüz Bey'in yargılandığı davada şikayetini geri çekiyor, kan davası gütmekten vazgeçiyor. İlbilge Hatun, Kayı Boyu ile birlikte Tapınakçıların lideri Dragos ile mücadele etmeye karar veriyor. Öte yandan Dragos, Umuroğulları ile Kayı Boyu arasında bir çatışma çıkaramamanın üzüntüsüyle kahroluyor. Diriliş Ertuğrul 127. Bölüm'de bir de sürpriz yaşandı. Dizinin ilk bölümlerinde oynayan ancak daha sonraları bir anda kaybolan Gündoğdu Bey'in hanımı Selcan Hatun, oğlu Süleyman Bey ile birlikte obaya gelir. Ancak, Gündoğdu bey ile ligilli gerçeği ise saklamaya devam ediyor.

Ertuğrul Bey, Bizans tekfurundan kurtardığı oğlu Gündüz Bey'i Nikea'ya götüreceğini belirterek düşmanlarının hiç beklemedikleri bir hamle yapar. Nike yolunda İlbilge Hatun ile karşılaşan Ertuğrul Bey, onun gözlerindeki perdeyi kaldırmayı başarır. Emir Bahattin, tam da Kayı Boyu'nu sindirerek Söğüt'ü Kayı Boyu'nun boyunduruğundan alacağını hayal ederken, bir anda hiç beklemediği gelişmeler olur. 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 128. BÖLÜM FRAGMANI

Söğütte mahkeme kuruldu ve Gündüz Bey, hakkındaki suçlalamalar nedeniyle kadının karşısına çıktı. Ertuğrul Bey, Bizans tekfurunun kızı ve Dragos'un öldürdüğü en yakın adamlarından birinin karısının mahkemede şahitlik etmesini sağlayınca İlbilge Hatun da Gündüz Bey'in katil olmadığına ikna oldu. İlbilge Hatun'un davasından vazgeçmesiyle mahkeme düştü, Gündüz Bey serbest kaldı. İlbilge Hatun, gözlerinin açıldığını, Dragos denen karanlık kişiye karşı Ertuğrul Bey ile birlikte mücadele etmeye karar verdiğini söyledi; ancak obasının ileri gelenleri ve ağabeyinin bu duruma ne diyeceği endişelerini de taşıyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 127. BÖLÜM İZLE - SON BÖLÜM TEK PARÇA

DİRİLİŞ 126. BÖLÜM'DE NELER OLMUŞTU?

Diriliş Ertuğrul 126. Bölüm 5 Aralık 2018 Çarşamba akşamı saat 20.00'da sevenleriyle buluştu. Umuroğulları Beyliği'nin tuzağına düşen Gündüz Bey'i Bizans Tekfuru'nun kızı İrene kurtardı. Ancak İrene'nin babası Bizans tekfuru, Tapınakçılar tarafından öldürülür. Bizans kalesi Tapınakçı Dragos'un adamının eline düşer. Gündüz Bey de komutanın eline esir düşer. Bizans komutanı ve Tapınakçılar üyesi komutan, Ertuğrul Bey ile İlbige Hatun'u aynı anda kaleye davet ederek alacağı fidye konusunda pazarlığı kızıştırmak ister. Ancak beklenmedik bir gelişme olur, Ertuğrul Bizans askerlerinin Gündüz Bey'e dokunmasına dayanamaz ortalığı dağıtır. Bizans askerleri Ertuğrul Bey ve Gündüz Bey'in etrafını sararak onları etkisiz hale getirmeye çalışır. Kayı Obası'nda ise Dragos'un adamlarından birinin izini bulan Alpbaşı Bamsı, Dragos'un hain saldırısına uğruyor. Sırtından aldığı bıçak yarasıyla ağır yaralanan Bamsı'nın tedavisi ise obada sürüyor.

Dizinin başında ise Dragos'un adamları tarafından kurulan pusuya düşen Ertuğrul ve Alpleri ise devriye kolunun yetişmesiyle saldırıyı püskürtüyor.

Tapınakçıların başı Dragos'u bulma umuduyla yaralılardan birini konuşturmaya çalışan Ertuğrul Bey maalesef muradına eremiyor. 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 127. BÖLÜM FRAGMAN

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜM FULL İZLE - 126. BÖLÜM TEK PARÇA

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 125. BÖLÜM'DE NELER OLDU?

Diriliş Ertuğrul 125. Bölüm 28 Kasım 2018 Çarşamba günü TRT1 ekranlarında sevenleriyle buluştu. Yine nefeslerin tutularak izlendiği 125. Bölüm'de Ertuğrul Bey bir taraftan Umuroğulları ile uğraşırken diğer taraftan Tapınakçıların kurduğu tuzaklarla baş etmeye çalıştı. Oğlu Gündüz Bey'e tuzak kuran Tapınakçılar, Umuroğulları Beyliği'ni de Kayıboyu'na karşı kışkırtmaya devam etti. 125. Bölüm'ün bitiminden sonra 126. Bölüm'ün fragmanı da yayınlandı. Yeni dizide daha çok Osmanlı Devleti'nin tohumlarını atacak olan Osman Gazi'nin çocukluğu, kahramanlıkları damgasını vurdu. Diriliş Ertuğrul dizisi önümüzdeki yıl "Diriliş Osman" adıyla yoluna devam edecek. Diziyi yeniden izlemek isteyenler biraz beklemek zorunda.

Diriliş Ertuğrul 125. Bölüm yine dolu dolu ve nefesleri kesen sahnelerle doluydu. Umuroğulları Beyliği'nin Söğüt'te Kayı Boyu Beyliği'nin başına açtığı işler hala çözülmedi. Tapınakçılar tarafından katledilen Umur Bey'in ölümünden Kayı Boyu'nu sorumlu tutan Umuroğulları Beyliğinin Hanımı İlbige Hatun, Ertuğrul Bey'den oğlu Gündüz Bey'in kellesini istemektedir. Ancak bu cinayetin kesinlikle bir tuzak olduğunu bilen Ertuğrul Bey bir türlü İlbige Hatun'u ikna edememektedir. Tapınakçılar, Ertuğrul Bey ile oğlu Gündüz Bey'i aynı anda tuzağa düşürüyor. Gündüz Bey, İlbige Hatun tarafından rehin alınırken, Ertuğrul Bey de Tapınakçımlar'ın tuzağına düşüyor. Tuzak sırasında Ertuğrul Bey, Umuroğulları Beyliği'nin Alplerine saldıran çetenin de Tapınakçılar olduğunu fark ediyor.

Kayı Obası'na sızan Dragos ise Zangoç kılığında obayı karıştırmaya devam ediyor. İlbige Hatun'un yanına kadar sokulan Zangoç, onu Kayı Boyu Beyliği'ne karşı doldururken, diğer taraftan da Ertuğrul Bey'e yakın durmaya çalışıyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 125. BÖLÜM FULL İZLE

Diriliş Ertuğrul dizisinin 28 Kasım 2018 Çarşamba günü yayınlanan 125. Bölümü tek parça olarak izleyebilirsiniz:

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 126.BÖLÜM 1. FRAGMANI

Diriliş Ertuğrul dizisi 126. Bölüm yayınlandı. 5 Aralık 2018 Çarşamba günü yayınlanacak Diriliş Ertuğrul Yeni Bölüm'de neler yaşanacağı son fragmanda anlatılıyor.

Diriliş son bölüm izle.. Diriliş son bölümde Ertuğrul Gazi'nin oğlu Gündüz Bey'e tuzak üstüne tuzak kuran Tapınakçılar birçok noktada başarılı da oluyor. Umur Bey'i öldüren tapınakçılar cesedinin yanına Gündüz Bey'in hançerini bırakır. Bu şekilde Umuroğulları ile Kayı Boyu arasında büyük bir fitne çıkar.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 124. BÖLÜM FULL İZLE

Diriliş Ertuğrul 124. Bölüm 21 Kasım Çarşamba akşamı TRT 1 ekranlarında sevenleriyle buluştu. Bir yandan oğlu Osman'a tuzak kuran Tapınakçılar ile uğraşan Ertuğrul Gazi, diğer yandan da Moğol belası ve Umuroğulları ile uğraşmak zorunda kaldı. 124. Bölüm'ü de dolu dolu geçen Diriliş Ertuğrul'un 125. Bölüm Fragman 'ı da yayınlandı. 125. Bölüm Fragmanı da yine gelecek hafta dizinin büyük bir heyecanla izleneceğini gösteriyor.

Diriliş Ertuğrul dizisinin 124. Bölümü seyirciyle buluştu. Yine çok hareketli geçen dizide Ertuğrul Gazi, bir yandan Moğollar ve Umuroğulları ile uğraşırken, diğer yandan Tapınakçıların tuzaklarıyla uğraşmak zorunda kalıyor. Oğlu Osman'ı kaçıran, diğer oğlu Gündüz Bey'e tuzaklar kuran Tapınakçılar, Kayı Boyu ile Umuroğulları'nı birbirine düşürecek yeni tuzaklar hazırlıyor. Diriliş Ertuğrul 124. Bölüm tamamı yayınlandı. 

TRT 1 kanalının en sevilen yapımlarından biri olan Diriliş Ertuğrul 122. Bölüm izle dizisi geçen hafta Çarşamba günü yeniden ekranlara döndü.. Yeni sezonu da dolu dolu geçmesi beklenen dizide bazı değişiklikler göze çarpıyor. Buna göre dizinin başrol oyuncusuna eşlik eden Halime Hatun yeni sezonda yok. Onun yerine Zeydan Hatun oldu. TRT'nin ilgiyle takip edilen dizisi "Diriliş Ertuğrul" yenilenen oyuncu kadrosuyla 5. sozona başladı. Yeni Sögüt şehri ve değişen oyuncu kadrosuyla "Diriliş Ertuğrul 122. Bölüm İzle"un yeni sezonu bugün izleyiciyle buluştu. Dekoru, oyuncu kadrosu, dönem kıyafetleri ve senaryosuyla dikkati çeken dizinin 5. sezonunun ilk bölümü bugün saat 20.00'de TRT1 ekranlarındaydı.

Tekden Film tarafından hayata geçirilen, senaryosu ve yapımcılığını Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği dizinin geçen sezondaki tüm otağ ve dekoru da değişti, kıyafetler yeniden yorumlandı. Yeni sezon fragmanları yayınlananan "Diriliş Ertuğrul" için yaz döneminde hummalı bir çalışma yürütülerek yaklaşık 250 kişilik ekip tarafından yeni bir Söğüt şehri inşa edildi. Türkiye ve dünyada 3 milyar izleyiciye erişen ve 25 dile çevrilen dizinin 5. sezonunda oyuncu kadrosu yüzde 60 oranında değişti. Yönetmenliğini Metin Günay'ın yaptığı dizide Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, İlker Aksum, Hande Soral, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez, Ayberk Pekcan, Kayra Şenocak, Arif Diren, Burçin Abdullah, Orçun İynemli, Emre Üçtepe, Kerem Bekişoğlu, Ali Buhara Mete, Didem Balçın'ın aralarında bulunduğu isimler rol alıyor. Gösterildiği 85 ülkede izleyicilerin beğenisini toplayan yapımın yeni platosu ve ekibe katılan oyuncularıyla yeni sezonda da ilgiyle takip edilmesi bekleniyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 122. BÖLÜM'DE NELER VARDI

Dizinin 5. sezonunda, Ertuğrul Bey'in öncülüğündeki Kayılar, yeni yurtları Söğüt'e yerleşeli on yıl olmuş, geçen bu sürede Selçuklu Devleti, Kösedağ Savaşı'nda Moğollar'a yenilmiş ve devlet Moğol tahakkümü altına girmiştir. Fakat Ertuğrul, her şeye rağmen Söğüt'ü ihya etmiş, buradaki müslim ve gayrimüslim ahalinin güvenini kazanmıştır. Diğer taraftan oğullarını da bizzat kendisi büyütüp yetiştirmiştir. 

Ertuğrul'un Söğüt'teki gücü, Moğolları rahatsız eder ve Moğollar, tahakküm altına aldıkları Selçuklu vezirleri aracılığıyla Ertuğrul'un gücünü kırmak için harekete geçer. Bu zamana kadar Söğüt'te vergileri toplayan Ertuğrul iken, bundan sonra vergileri toplamakla başka bir oba vazifelendirilir ayrıca bu obaya Söğüt'te yurt verilir. Bu obanın beyi, kızını casusluk faaliyetleri için önden Söğüt'e gönderir ve kızın yolu Osman vasıtasıyla Ertuğrul ile kesişir, Ertuğrul ile bu kız ve obası arasında büyük olaylar baş gösterir. 

iğer taraftan geçen yıllar içinde, Söğüt'ün Türkler tarafından ihya edilmesini kabullenemeyen ve Söğüt'ü Ertuğrul'un elinden almak isteyen gizli bir örgüt ortaya çıkar. Bu örgütün lideri, farklı bir kılıkta Ertuğrul Bey'in en yakınlarına kadar sızmayı başarmıştır. Adamlarını da farklı kimliklerle Söğüt'ün her tarafına yerleştirmiştir. Ertuğrul Bey’in gücünün daha fazla yükselmesini istemeyen bu örgüt, her koldan gizli faaliyetlerle Ertuğrul’a saldırmaya başlar. Bir tarafta devletin tahakküm altında olması, bir tarafta Moğol baskıları, bir tarafta da bunları fırsat bilen gizli örgütün Söğüt’ü Türklerden almak için harekete geçmesi, Ertuğrul’u büyük bir kıskacın içine sokacaktır.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİNİN GENEL HİKAYESİ

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

BİR YANDA MOĞOLLAR DİĞER YANDA TAPINAKÇILAR

Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi.

Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?

İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…

YENİ KONSEPT VE BAŞROL OYUNCUSU AÇIKLANMIŞTI

Yapımcısı Mehmet Bozdağ, geçen hafta sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, dizinin gelecek yılki konseptine ilişkin açıklama yapmıştı. Dizinin "Diriliş Osman" konseptiyle devam edeceğini belirten Bozdağ, "Diriliş Ertuğrul dizisi 2019-2020 sezonunda izleyicisiyle 'Diriliş Osman' konseptiyle buluşacak." ifadesine yer vermişti. Paylaşımına oyuncu Burak Özçivit ile fotoğrafını ekleyen Bozdağ, "Uzun süredir büyük bir titizlikle yürüttüğümüz projede Osman karakterine ise Burak Özçivit hayat verecek. Bu vesileyle yol arkadaşlığımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." demişti.

Diriliş Ertuğrul 123. Bölüm full tek parça izle:

Diriliş Ertuğrul 122. Bölüm full tek parça İzle:

Diriliş Ertuğrul 124. Bölüm Fragmanı izle: 

Diriliş Ertuğrul 124. Bölüm 22 Kasım 2018 tarihinde TRT 1'de saat 20.00'da ekranlara gelecek. Diriliş Ertuğrul 124. Bölüm Fragmanı ise şöyle:

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 125. BÖLÜM FRAGMANI İZLE

DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİNİN KÜNYESİ

Dizinin yayınlandığı kanal: TRT 1 

Diriliş hangi gün ve saatte: Her Çarşamba saat 20.00'da

Dizinin başrol oyuncusu: Engin Altan Düzyatan

Diriliş Ertuğrul Oyuncu Kadrosu: 

Hande Soral
İLBİLGE

Cengiz COŞKUN
TURGUT ALP

Nurettin SÖNMEZ
BAMSI BEYREK

İlker Aksum
DRAGOS

Hülya DARCAN
HAYME ANA

Emre Üçtepe
OSMAN

Kerem Bekişoğlu
SAVCI

Ayberk Pekcan
ARTUK BEY

Arif Diren
GÜNDÜZ

Burçin Abdullah
HAFSA HATUN

Kayra Şenocak
DEMİRCİ AKTEMÜR

Celal Al-Hakan Serim
ABDURRAHMAN-GÜNKUT


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×