Dışişleri'nden Ermenistan'a: Akıllarını başlarına almaları lazım

Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırılarının ardından açıklama yapan Türkiye'yi hedef alan Ermanistan'a Dışişleri Bakanlığı'ndan cevap gecikmedi.

Google Haberlere Abone ol

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırıları sonrası Türkiye'nin tutumuna tepki gösteren Ermenistan'a sert yanıt verildi.

Açıklamada, "Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik mütecaviz eylemlerini örtmek için şimdi de Türkiye’ye yönelik riyakar bir karalama gayretine kalkıştığı görülmektedir. Azerbaycan topraklarında yıllardır gayri meşru bir işgal sürdüren Ermenistan’ın bu iki yüzlü tavrı, Güney Kafkasya’da kalıcı barış ve istikrarın tesisinin önündeki asıl engelin kim olduğunu da açık ve net olarak gözler önüne sermektedir" denilirken, şu ifadelere yer verildi:

"Bağlamından kopuk bu tarz ithamlar ve iftiralarla dış siyaset yapmak ne bölgeye ne Ermenistan’a yarar getirir.

Bu yaklaşım, kimliğini tek taraflı bir tarih anlayışından sadece husumet çıkararak oluşturan ve uluslararası hukuka aykırı saldırganlığını meşru göstermeye çalışan bir zihniyetin tezahürüdür. Saldırgan milliyetçiliği körükleyen bu sakat tutum üzücüdür, ancak şaşırtıcı değildir.

Ermenistan makamlarının akıllarını başlarına almaları ve Güney Kafkasya’da sorunların değil, çözümlerin parçası olmayı bir an önce öğrenmeleri lazımdır."

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ ÇİZGİ ROMANLA ANLATTILAR

 

Yorumlar