Didem Arslan Yılmaz kimdir, Eşi Kürşat Yılmaz kim, nerelidir, ne iş yapıyor, kaç yaşında?

Didem Arslan Yılmaz kimdir, eşi Kürşat Yılmaz kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır, kiminle evlidir, eşi kimdir soruları ünlü sunucunun haber ve program sunuculuğunu bırakarak gündüz kuşağı programlarını yapması sonrası sıkça sorulur oldu.

Google Haberlere Abone ol

Didem Aslan Yılmaz kimdir, eşi kim, eşi Kürşat Yılmaz kimdir, nerelidir, eşi kimdir? Haber ve tartışma programlarından tanıdığımız Didem Arslan Yılmaz bilindiği gibi artık gündüz kuşağı programlarından birini sunuyor. Habertürk'ten ayrılarak Show TV'de gündüz kuşağı programı sunmaya başlayan Didem Arslan Yılmaz kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve eşi kimdir, kiminle evlidir? İşte Didem Arslan Yılmaz biyografisi ve özgeçmişi:

Didem Arslan Yılmaz Eşi Kürşat Yılmaz kimdir, nereli? Ne iş yapıyor?
Didem Arslan Yılmaz, HaberTürk'ten sonra Show TV'ye geçti

 

Ünlü sunucu Didem Arslan Yılmaz 12 Ocak 1974'te İstanbul'da dünyaya geldi. 46 yaşında olan Didem Arslan Yılmaz, 1992'de Basın Yayın Yüksekokulu'ndan mezun oldu. Gazeteciliğe 1992'de Flash TV'de haber sunarak başladı.

Didem Arslan Yılmaz Eşi Kürşat Yılmaz kimdir, nereli? Ne iş yapıyor?
Didem Arslan Yılmaz

 

Yılmaz daha sonra Kanal D'ye geçerek muhabirlik yaptı. Çalar Saat programını Serdar Cebe'yle Haftasonu Haberleri'ni sundu. Daha sonra Uğur Dündar ekibinde Star TV'ye geçti. Daha sonra Habertürk'e geçti ve Haber Sahası programını sundu. Habertürk'te 13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye'nin Nabzı programlarını sundu.

13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye’nin Nabzı programlarını sunan Didem Arslan Yılmaz, 22 Mayıs 2016'da kanal ile yolları ayırdıktan sonra Twitter'dan yaptığı açıklamayla CNN Türk'ten ayrıldığını ve Habertürk'e geri döndüğünü söyledi.

OKULDAN GAZETECİ

İstanbul'da doğdu. Kadıköy Kız Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu.

Profesyonel meslek hayatına Kanal D Haber Merkezi ile başladı. Kanal D'de muhabirlik, ana haber spikerliği, sabah programı spikerliği yaptı. Daha sonra bir süre Show Tv, Kanal 6 ve Star televizyonlarında yine muhabir ve spiker olarak çalıştı.

2004 yılında CNN TÜRK'teydi. Haber yolculuğu CNN TÜRK'te 4 yıl boyunca devam etti. Organ nakli dizi haberleri 6 ay devam eden bir programa dönüştü. Bu sürede Sağlık Bakanlığı ve CNN TÜRK'ün birlikte organize ettiği "Hayata Bağış" kampanyası büyük farkındalık yarattı. Organ bağışlarında artışlar gözlendi.

CNN TÜRK'ün ardından 2007-2016 yılları arasında 9 yıl boyunca Haber Türk'teydi. Haber Türk'te Türkiye'nin Nabzı adlı tartışma programını hazırlayıp sundu. Gün içerisinde de yine farklı saat dilimlerinde kuşak programlarının hem mutfağında hem de ekran önünde görev aldı.

Didem Arslan Yılmaz kimdir?
Didem Arslan Yılmaz, okuldan gazeteci olan isimlerdendir.

 

Radyo, Televizyon ve Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen Medya Oscarları ödül töreninde "Yılın En iyi Tartışma Programı" ödülünü kazandı.

GÜNDÜZ KUŞAĞI PROGRAMI DÖNEMİ

Didem Arslan Yılmaz son olarak 17 Ağustos 2020 tarihi itibariyle Show TV'de gündüz kuşağı programı sunmaya başladı. Programın adı da "Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme" şeklinde oldu. 

Show TV'deki yeni programda kayıp insanların bulunması, faili meçhul cinayetlerin aydınlatılması, karanlıkta kalan olayların aydınlatılması gibi konular işleniyor. 

Programda doktor ve avukatlardan oluşan bir danışma heyeti de bulunuyor. 

KİMİNLE EVLİ, EŞİ KİM?

Didem Arslan Yılmaz, Kürşat Yılmaz ile evli olan Didem Arslan Yılmaz'ın Mina adında bir kız çocuğu var.

DİDEM ARSLAN YILMAZ NERELİ?

Didem Arslan Yılmaz nerelidir sorusuna verilen sorunun cevabı da çeşitlilik gösteriyor. 

Didem Arslan Yılmaz anne tarafından Sivas'ın İmranlı ilçesindendir.

Yılmaz, son dönemlerde habercilikten ayrılarak gündüz kuşağı programlarının amansız yarışı arasına dahil olan isimlerden biridir. Onunla birlikte Ece Üner ve Fulya Öztürk de yine haberciliği bırakarak gündüz kuşağı programlarını sunmaya başlayan isimlerdir. 


 

Yorumlar

5678 allah sağlık sıhhat versin umreye ailece gitmelerini nasip eylesin amin