Dicle Nehri’nde cesedi bulunan gencin kimliği belli oldu

Şırnak’ın Cizre ilçesinde bir gün önce Dicle Nehri’nde cesedi bulunan gencin kimliği belli oldu.Cizre’de 30 Ağustos Çarşamba günü Dicle Nehri’nde cesedi bulunan kişinin 20 yıl önce evlerinde meydana gelen patlamada iki gözünden kör...

Google Haberlere Abone ol

Şırnak’ın Cizre ilçesinde bir gün önce Dicle Nehri’nde cesedi bulunan gencin kimliği belli oldu.

Cizre’de 30 Ağustos Çarşamba günü Dicle Nehri’nde cesedi bulunan kişinin 20 yıl önce evlerinde meydana gelen patlamada iki gözünden kör olan Ahmet Durmaz’a ait olduğu öğrenildi. Dün sabah erken saatlerde Dicle Mahallesi’nin yanından akan Dicle Nehri’nde vatandaşlar tarafından cesedi bulunan fakat akşama kadar kimliği tespit edilemeyen kişinin Cudi Mahallesi’nde ikamet eden ve iki gözü de görmeyen 25 yaşındaki Ahmet Durmaz’a ait olduğu ortaya çıktı. Akşam saatlerine kadar çocuklarının eve gelmediğini gören Durmaz ailesi polise ve belediyeye müracaat ederek yardım istedi. Ailenin durumu bildirmesi üzerine nehirde cesedi bulunan kişinin görüntüleri aile fertlerine gösterildi. Ailenin teşhisi üzerine ceset yapılan otopsi sonrasında Durmaz ailesine teslim edildi.

20 yıl önce evde meydana gelen tüp patlamasında gözlerini kaybetmişti

Cudi Mahallesi’nde 1997 yılında meydana gelen tüp patlamasında iki katlı ev yıkılmış o tarihte henüz 5 yaşında olan Ahmet Durmaz’da iki gözünü kaybetmişti. Yaşanan olaydan sonra birçok cerrahi operasyona rağmen küçük Ahmet gözlerine kavuşamamıştı. Yaşanan acı olaydan sonra hayattan kopmayan Ahmet Durmaz, Kuran’ı Kerimi ezberleyip hafız oldu. Ancak 30 Ağustos 2017 tarihinde sabahın erken saatlerinde cesedi vatandaşlar tarafından Dicle Nehri’nde bulundu.

Polis ekipleri olay ile ilgili geniş kapsamlı soruşturmalarını sürdürüyor.

Yorumlar