Devlet Bahçeli'den Cumhur İttifakı mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram namazı sonrası Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti.

Google Haberlere Abone ol
Devlet Bahçeli'den Cumhur İttifakı mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayram namazını müteakip Alparslan Türkeş'in kabrine yaptığı ziyarette basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın sağlam duruşunu ve birlikteliğini vurgulayarak, "Cumhur İttifakı yoluna devam edecektir, bizde çatlama olmaz. Biz ne kerpiçiz, ne de toprağız. Biz kaya gibi Cumhur İttifakı'yız. Kayaların parçalanması gürültülü olur ve de sonuç vermez" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e gerçekleştirdiği iade-i ziyaret sonrasında başlayan tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bizim iade-i ziyaretimizi hazmedemediler. Biz Cumhur İttifakı olarak aynı duruşumuzu, aynı dayanışmamızı devam ettireceğiz. Cumhur İttifakı bir Altılı Masa değildir" ifadelerini kullandı.

HER GÜN YALAN, FİTNE ÜZERİNDEN GÖRÜŞ BEYAN EDİYORLAR

Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerine cevaben, "Türk siyasetinde kavga, kargaşa yaratmak isteyen unsurlar her gün yalan, fitne üzerinden görüş beyan ediyorlar. Bu da toplumun belli kesimlerini rahatsız ediyor. Türkiye Cumhuriyet Devleti ayaktadır, Cumhurbaşkanı hükümet sistemiyle yoluna devam etmektedir" diye konuştu.

2028’E KADAR KRİTİK SÜREÇ

Bahçeli, seçimlerin geride kaldığını ve 2028’e kadar Cumhur İttifakı'nın önünde dört önemli yıl bulunduğunu belirtti. Bu dönemin yapısal reformların gerçekleşeceği, kurumsal yapının yerleşeceği ve demokratik yaklaşımların daha da gelişeceği bir ortam olacağını vurguladı. "Milleti karamsarlığa iten, geçim darlığından ve hayat pahalılığından bahsedenler toplumda hayatı zehirlemekten bir türlü vazgeçmiyorlar" diyerek sözlerine devam etti.

BİZ KAYA GİBİ BİR CUMHUR İTTİFAKI'YIZ

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararlı tutumunun ve Cumhur İttifakı bileşenlerinin uyumlu çalışmalarının gelecek için Türkiye'nin önemli meselelerinin çözümünde büyük bir program hayata geçireceğini belirtti. "O sebepten dolayı sayın Cumhurbaşkanı'nın kararlı tutumu, Cumhur İttifakı bileşenlerinin uyumlu çalışmaları ve millet için her türlü fedakarlığa hazır hale gelmiş olmaları gelecek için Türkiye'nin önemli meselelerin çözümünde de çok büyük bir program hayata geçirecektir" dedi. Bahçeli, Cumhur İttifakı'nda çatlama olmayacağını, ittifakın kaya gibi sağlam olduğunu vurguladı. "Biz ne kerpiçiz, ne de toprağız. Biz kaya gibi Cumhur İttifakı'yız. Kayaların parçalanması gürültülü olur ve de sonuç vermez" ifadelerini kullandı.

MHP ÜZERİNE DÜŞEN HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞI YAPACAKTIR

Bahçeli, MHP'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında olduğunu ve uluslararası gelişmeleri yakından takip ettiğini belirtti. "MHP bu anlayışla sayın Cumhurbaşkanımızın yanındadır. Uluslararası gelişmeleri yakinen takip etmektedir. Emparyalist güçlere karşı mücadelede büyük bir başarı elde etmenin çabası içindedir" dedi. Bayramın önemine vurgu yaparak, "Bayramın bugününden itibaren temennimiz barıştır, kaynaşmadır, dayanışmadır, paylaşmadır. Bütün bunları dikkate alarak MHP üzerine düşen her türlü sorumluluğu, her türlü fedakarlığı yaparak yoluna devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı. Bahçeli, MHP'yi anlamayanların ve kırık masalar üzerinde gelecek vadedenlerin hatalarını hatırlamaları gerektiğini belirterek, "MHP'yi anlamayanlar, kırık masalar üzerinde gelecek vadedenlerin masayı nasıl dağıttıklarını utanmadan hatırlamaları gerekirken şimdi yol gösterici duruma düşmüşlerdir. Allah onları ıslah etsin" dedi.

Yorumlar