Derya Yanık nerelidir, kaç yaşında, kimdir?

Derya Yanık nerelidir, kaç yaşında, kimdir? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına getirilen Derya Yanık'ı kamuoyu televizyon ekranlarındaki yorumlarından hatırlayacaktır.

Google Haberlere Abone ol

Derya Yanık aslen nerelidir, kaç yaşındadır, uzmanlık alanı veya asıl mesleği nedir, kimdir, soruları Cumhurbaşkanlığı kabinesinde yapılan değişiklik sonrasında bir kez daha gündem oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına atanan Derya Yanık biyografisi ve özgeçmişi merak konusu oldu. İşte Derya Yanık hakkında merak edilen bilgilerden bazıları: 

Derya Yanık nerelidir, kaç yaşında, kimdir?
Yeni Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık

 

İşte Derya Yanık'ın biyografisi: 

Derya Yanık 1972 yılında Kadirli’de doğdu.

İlköğrenimini Kadirli’de, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Aralık 1996 itibariyle İstanbul Barosu’na bağlı olarak Avukatlık Stajını tamamladı.

Aynı tarihten bu yana serbest avukat olarak çalışmaktadır.

İnsan hakları, aile hukuku, çocuk ve kadın hakları alanlarıyla ilgili pek çok sivil toplum çalışmasında yer aldı.

Çeşitli basın-yayın organlarında muhtelif tarihlerde mesleki, edebi ve siyasi yazı ve çalışmaları yayınlanmış ve yayınlanmaktadır.

AKPARTİ İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi olup 2004-2014 yılları arasında 5 ve 6. Dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı, AKPARTİ Grup Sözcülüğü görevlerini ifa etmiştir.

Öğrencilik yıllarından bu yana sivil toplum çalışmalarının içinde olan Yanık, Kadın ve Demokrasi Derneği’nin yanı sıra pek çok başkaca dernek ve vakıfta üye, yönetim kurulu üyesi ve istişare kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Özetlersek; 

  • Derya Yanık aslen Osmaniyeli'dir.
  • 47 yaşındadır.
  • Asıl mesleği ise avukatlıktır.

Kaynak: Son Haberler

Yorumlar