Denizli'deki gıda zehirlenmesi şüphesi

- Gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvuranların sayısı 316'ya yükseldi - 182 kişi tedavilerinin ardından taburcu edildi

Google Haberlere Abone ol
Denizli'deki gıda zehirlenmesi şüphesi

DENİZLİ (AA) - Denizli'de gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvuran 316 kişiden 182'sinin taburcu edildiği bildirildi.

Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada, sünnet düğününde verilen yemek sonrasında çok sayıda kişinin dün sabah saatlerinden itibaren ishal, bulantı, kusma, karın ağrısı ve ateş şikayetiyle hastanelere başvurduğu belirtildi.

Bu sabah saatlerinde kamu ve özel hastanelere başvuran kişi sayısının 316'ya ulaştığı bilgisinin paylaşıldığı açıklamada, bu kişilerden 182'sinin taburcu edildiği, 134'ünün ise tedavisinin sürdüğü kaydedildi.

Hastaların genel durumunun iyi olduğu ifade edilen açıklamada, "Gerekli takipler yapılmakla birlikte konu ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca gerekli inceleme ve soruşturmanın yapılması için talimat verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

- Olay

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde bir ortaokulun bahçesinde iki gün önce oğlunun sünneti için mevlit okutan M.U. yaklaşık 600 kişiye bir yemek firması aracılığıyla yemek ikram etmişti. Yemekte tavuk çorbası, köfte, pilav, salata ve tatlı yiyen bazı kişilerde bir süre sonra kusma, baş dönmesi ve mide bulantısı şikayeti görülmesi üzerine kentteki hastanelere başvuran 99 kişi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınmıştı.

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri gıdalarla ilgili numuneleri alarak tahlile göndermişti. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı.

Yorumlar