Cumhuriyet’in öncü kadınları sergisi ESPARK’ta

ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen ESPARK AVM’de Hanri Benazus’un özel koleksiyonundan ’Cumhuriyetimizin Öncü Kadınlar Sergisi’, 1-10 Aralık tarihlerinde Eskişehirlilerle buluşacak.Eskişehir çok özel bir sergiye ev...

Google Haberlere Abone ol

ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen ESPARK AVM’de Hanri Benazus’un özel koleksiyonundan ’Cumhuriyetimizin Öncü Kadınlar Sergisi’, 1-10 Aralık tarihlerinde Eskişehirlilerle buluşacak.

Eskişehir çok özel bir sergiye ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin 5 bin adetle en büyük Atatürk fotoğrafları koleksiyonuna sahip olan yazar ve Atatürk fotoğrafları derleyicisi Hanri Benazus’un koleksiyonundan görücüye çıkan sergide, farklı meslek gruplarında ilk olmayı başaran Türk kadınlarının fotoğrafları yer alıyor.

Eskişehirli sanatseverleri buluşturacak sergi Espark AVM’nin -1. katında açılacak. Yıllarını Atatürk’ün hiç bilinmeyen ve farklı yönlerini gösteren fotoğraflar toplamaya adayan yazar Hanri Benazus’un özel koleksiyonundan oluşan sergi, Cumhuriyetimizin öncü kadınlarının fotoğrafları tarihe not düşme adına tüm Eskişehir halkının bilgisine ve görüşlerine sunulacak.

Yorumlar