Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Millilere: "Siz Bizim Şampiyonumuzsunuz"

Berlin Olimpiyat Stadyumu’nda oynanan EURO 2024 çeyrek final maçında A Milli Futbol Takımı, Hollanda’ya 2-1 mağlup olarak turnuvaya veda etti. Maçın ardından soyunma odasına inen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oyunculara moral verdi.

Google Haberlere Abone ol
Erdoğan: "Siz Bizim Şampiyonumuzsunuz"

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) çeyrek final maçında A Milli Futbol Takımı, Hollanda karşısında 2-1 yenilgi alarak turnuvadan elendi. Berlin Olimpiyat Stadyumu'nda oynanan mücadeleyi protokol tribününden takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, maç sonrasında soyunma odasına inerek ay-yıldızlı futbolcuları tebrik etti.

"SİZ GÖNÜLLERİMİZİN ŞAMPİYONUSUNUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, soyunma odasında yaptığı konuşmada, "Hepinizi tebrik ediyorum. Her ne kadar bugün burada bu neticeyi aldıysak da siz bizim şampiyonumuzsunuz. Biz sizden memnunuz. Bunun geleceği de var. Gelecekte de bu işi biz götüreceğiz. Ben buna inanıyorum. Buraya kadar bu işi çok başarılı getirdiniz. Olanlar oldu, burada kaldı. İlk 8, bundan sonra da inşallah şampiyonluk" dedi. Milli oyuncular, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a desteklerinden ötürü teşekkür etti.

SONRAKİ TURNUVALAR İÇİN BAŞARI DİLEDİ

Şampiyona boyunca gösterdikleri başarılı performans ve büyük gururdan dolayı A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella ve ay-yıldızlı futbolcuları tek tek tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, sonraki turnuvalar için başarı dileklerini iletti.

BÜYÜKEKŞİ: SİZİ ÇOK SEVİYORUZ, GURUR DUYUYORUZ

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ise, "Sizi çok seviyoruz, sizlerle gurur duyuyoruz" ifadelerini kullandı. Aynı zamanda, gelecekte elde edilecek başarılara dair inancını da dile getiren Büyükekşi, milli takıma olan güvenini belirtti.

FUTBOLCULARA MORAL DESTEĞİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın soyunma odasında yaptığı konuşma, futbolculara moral verdi. Futbolcular, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinden dolayı duygusal anlar yaşadı ve teşekkür etti. Erdoğan, genç oyunculara güvenini ve gelecekte daha büyük başarılara imza atacaklarına inancını belirtti.


MAÇIN DETAYLARI

Hollanda karşısında alınan 2-1’lik yenilgi, A Milli Takım’ın turnuvaya veda etmesine sebep oldu. İlk yarıda etkili bir oyun sergileyen milliler, ikinci yarıda yedikleri gollerle maçtan mağlup ayrıldı. Maçın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Osman Aşkın Bak ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile birlikte soyunma odasına giderek takıma destek verdiler.

GÖSTERDİKLERİ PERFORMANS VE GELECEK BEKLENTİLERİ

Turnuva boyunca gösterdikleri performansla büyük beğeni toplayan A Milli Futbol Takımı, gelecek turnuvalar için umut vadeden bir ekip olduklarını bir kez daha gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın desteği, futbolculara ve teknik ekibe moral kaynağı oldu.

Bu başarıların gelecekte artarak devam etmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, milli takıma olan güvenlerini ve inançlarını her fırsatta dile getirmeye devam ediyor.

Yorumlar