Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Erbakan tweeti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 54. Hükümetin Başbakanı Erbakan’ın vefatının 7. sene-i devriyesi dolayısıyla Twitter'dan paylaşım yaptı.

Google Haberlere Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Erbakan tweeti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 7. sene-i devriyesi dolayısıyla Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı paylaşımda, " Ahirete irtihalinin 7. sene-i devriyesinde, 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a Yüce Mevla’dan rahmet ve mağfiret diliyorum." ifadelerini kullandı.

Erbakan Hoca ile birlikte olduğu fotoğrafı paylaşan Cumhurbaşkanı'nın paylaşımda şu ifadeler yer aldı.

"Ahirete irtihalinin 7. sene-i devriyesinde, 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a Yüce Mevla’dan rahmet ve mağfiret diliyorum.

Merhum hocamız hayatını "ahlak, adalet ve barış" için harcamış; ülkesinin ve milletinin menfaatini daima üstün tutmuş büyük bir aksiyon ve dava adamıydı. Kendisi yarım asra yaklaşan siyasi hayatı boyunca tüm engellemelere, haksızlık ve hukuksuzluklara rağmen "iman varsa imkan vardır" diyerek asla yeise düşmeden mücadelesin kararlılıkla devam ettirmiştir.

Liderliğini yaptığı hiçbir siyasi hareketn meşruiyetten, hukuktan, hak ve adalet çizgisinden sapmasına müsaade etmemiştir.

Merhum Erbakan hocamızın en önemli özelliklerinden biri de Türk Milletine duyduğu güven ile Türkiye'nin aydınlık ve müreffeh geleceğine olan sarsılmaz inancıdır.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamuzu şükranla yad ediyorum."

Yorumlar