Coşkun Başbuğ kimdir?

Coşkun Başbuğ kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve uzmanlık alanı nedir? Başbuğ neden gündeme geldi, hangi konularda demeç verdi? İşte detaylar:

Google Haberlere Abone ol

Coşkun Başbuğ kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve uzmanlık alanı nedir? Askerlikten hangi alandan emekli oldu, şimdilerde neler yapıyor? İşte Emekli Albay Coşkun Başbuğ biyografisi:

Coşkun Başbuğ Emekli Albay'dır. Uzmanlık alanı ise psikolojik harp ve istihbarat'tır. Başbuğ A Haber kanalında gündeme dair yorumlarda bulunuyor.

Başbuğ Twitter hesabındaki profilinde kendisini şöyle tanımlıyor: Güvenlik ve Terör Uzmanı. Emekli İstihbarat Albay- Psikolojik Harp Uzmanı

ASKERİ CASUSLUK DAVASINDAN YARGILANDI

Coşkun Başbuğ, İzmir'deki "askeri casusluk" davasında örgüt lideri olarak yargılandı. Davada 2,5 yıl tutuklu kaldıktan sonra beraat etti. 

Başvbuğ bu davadan beraat ettikten sonra, "Fetullahçı Terör Örgütü mensupları verdiğim mücadelede beni durdurabilmek için kadın, para her yolu denediler" demişti.

İŞ PARTİSİ VE DOĞU PERİNÇEK İLE BAĞLANTI İDDİALARI

Coşkun Başbuğ, askeri casusluk davasında yargılanırken, Doğu Perinçek'in genel başkanlığını yaptığı İşçi Partisi'ne bilgi sızdırmakla suçlanıyordu. İddiaya göre İşçi Partisi'nin binasına yapılan baskınlardan birinde Coşkun Başbuğ tarafından partiye sızdırıldığı ileri sürülen ve askeri bilgilerin yer aldığı bir CD bulunmuştu. Başbuğ bu durumu şöyle anlatıyor: 

Görev süremin tamamında örgüt tarafından her yerde ve her ortamda baskı ve taciz gördüm. FETÖ mensupları verdiğim mücadelede beni durdurabilmek için kadın, para her yolu denediler. Durduramayacaklarını anlayınca hakkımda yazdıkları sayısız ihbar mektupları ile yıldırmayı, başımı derde sokmayı denediler. Örgüt, kumpasların açılışını Ergenekon'dan çok önce benimle yaptı. FETÖ polisleri Ankara’da İşçi Partisi binasına göstermelik bir baskın yaptılar ve hesapta bu baskında benim görev yaptığım Ege Ordusu İstihbarat Başkanlığına ait bilgilerin olduğu sözde bir CD ele geçirdiler. CD üzerinde 'Binbaşı Coşkun Başbuğ' yazıyor, dolayısıyla 'Bu CD'yi sen verdin' diye hakkımda soruşturma yürüttüler.

Detaylar Geliyor..

Yorumlar