Roblox oyunu nasıl oynanır?-Roblox oyna

Roblox, dünyaca ünlü sanal dünya oyunlarından biridir. Roblox, kullanıcısına kendi dünyasını oluşturma imkanı verir. Oyuncunun kendi kurguladığı dünyasını tanıtma olanağı da sunan oyun son yılların en popüler online oyunlarından biri haline geldi. İşte Roblox hakkında merak edilenler

Roblox oyunu nasıl oynanır?-Roblox oyna
10 Aralık 2018 Pazartesi 22:11

Roblox, kendi dünyanı kendin oluştur. Roblox, oyuncuya kendi kurguladığı oyunu oynama ve tanıtma fırsatı verir. Son günlerin en yaygın oynana oyunları arasında yer alan Roblox'a nasıl üye olunur ve Roblox nasıl oynanır?

roblox oyunu nasıl oynanır

Roblox Oyunu’na Nasıl Kayıt Olunur?

Roblox oyununa kayıt olmak için oyunun resmi sitesi olan  'www.roblox.com' web  adresine gidip burada yer alan üye girişi (Sign Up) alanına tıklayarak gerekli formu doldurup üyelik işlemleri gerçekleştirilebilir. 

Roblox dünyanın pek çok yerinde yaygın olarak oynana online oyunlardan biridir Kayıt işlemi gerçekleştirdikten sonra Oyunlar(Games) bölümüne giriş yaparak istediğiniz oyunu kurabilir ya da var olan oyunlardan birini seçebilirsiniz.

Oyun seçiminin ardından indir (download) alanına tıklayarak seçtiğiniz oyunu bilgisayarınıza indirmeniz mümkün.

roblox oyunu nasıl oynanır

Roblox Nedir?

Roblox dünya çapında en çok oynan ve 8 ila 18 yaş arası kişilere hitap eden MMOG oyunudur. Oyunculara kendi sanal dünyasını oluşturma imkanı veren oyun Microsoft Windows, Mac OS X, iPad 2+, iPhone 4+, iPod touch 5th generation ve Android (işletim sistemi) üzerinden oynanabilmektedir.

Roblox Nasıl Oynanır?

Roblox yükleme işleminden sonra oyunu çalıştırın. Önünüze gelen karakter seçme ekranından karakterinizi oluşturun. Daha sonra online oyun içinde bulunan yüzlerce sanal dünya arkadaşınız ile harita üzerindeki görevleri yaparak ilerleyin. Dilerseniz kendi dünyanızı kurun dilerseniz varolan seçenekleri tercih edin.

Her ay milyınlarca yeni oyuncunun katıldığı sanal dünya oyunu muhteşem bir 3B görsel şöleni sunuyor. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×