Cıbıltepe ve Küpkıran'da yoğunluk

Cıbıltepe ve Küpkıran kayak merkezlerinde sömestir yoğunluğu yaşanıyor.

Google Haberlere Abone ol

Yarıyıl ve hafta sonu tatilini fırsat bilen kayakseverler, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe ve Ağrı Küpkıran kayak merkezlerinde yoğunluk oluşturdu.

Kar kalınlığının 2 metreye yaklaştığı Cıbıltepe Kayak Merkezi'ne gelen aileler, çocuklarıyla kayak yaparak gönüllerince eğlendi.

Otellerdeki doluluk oranının yüzde 90'nı aştığı merkezde, yurt içi ve dışından gelen turistler de sarıçam ormanlarıyla çevrili pistlerde kayak ve snowboard yapmanın keyfini yaşadı.

Kayakseverlerden Mustafa Gürkan, AA muhabirine, harika pistleri bulunan kayak merkezinde güzel zaman geçirdiklerini söyledi.

Gece de kayak için teleferiklerin açıldığını ifade eden Gürkan, "Gece kayak yapılması ayrı güzel. Yarıyıl dolayısıyla herkes gelmeye başladı. Otellerde yoğunluk var. Buraya geleceklerin önceden yerlerini ayırması gerekiyor." dedi.

Iğdır'dan gelen Soner Silgan da "Burası çok güzel, insanları çok iyi, tüm güzellikler bir arada. Yarıyıl tatili dolayısıyla çocukları eğlendirelim dedik. Aynı zamanda biz de eğleniyoruz." ifadesini kullandı.

- Ağrı

Ağrı'da da kent merkezine 10 dakika mesafedeki merkeze gelen aileler, 750'şer metrelik 3 pistte çocuklarıyla kızağa binip, kayak yaparak eğlenceli vakit geçirdi.

Ziyaretçilerden Hasan Akdağ, misafirliğe geldiği kentte çocuklarıyla kayak yapmak için merkeze geldiklerini söyledi.

Kentte her yerin karla kaplandığını belirten Akdağ, "Rabb'im bereketini verdi her tarafta kar yağdı. Ağrı soğuk ama bana çok iyi geldi. Çok memnunum. Burası çok güzel bir memleket." diye konuştu.

Kerem Güngör ise cuma günü karne alan çocuklarıyla eğlenmek için merkeze geldiklerini anlattı.

Öğrenci Aybüke Tuana Kayserili de "Burada hem gece hem de gündüz kayak yapabiliyoruz. 4 yaşında kayağa başladım 9 yıldır kayak yapıyorum." dedi.

Yorumlar