CHP'de iki milletvekili daha istifa edecek iddiası

CHP'den istifa eden Sera Kadıgil'den sonra iki milletvekilin daha partilerinden istifa ederek sol partilerden birine geçecekleri belirtiliyor.

Google Haberlere Abone ol

CHP'den Türkiye İşçi Partisi'ne (TİP) geçeceği konuşulan vekiller Ali Şeker ve Ali Haydar Hakverdi Odatv'ye konuştu. Uğur Can Biçer yazdı...

CHP'den istifa ederek TİP'e geçen Sera Kadıgil, istifasının tamamen ideolojik olduğunu söyledi. 

Kadıgil'in istifasının ardından Odatv, CHP Milletvekilleri Ali Şeker ve Ali Haydar Hakverdi'nin de TİP'e katılacağı yönünde bilgi aldı. 

Bu bilginin ardından Odatv, Ali Şeker ve Ali Haydar Hakverdi'yi aradı. 

CHP İSTİFA HABERLERİ
Ali Şeker

 

Odatv'ye konuşan Ali Şeker "Sera Kadıgil'in ardından sizin de Türkiye İşçi Partisi'ne geçeceğinize yönelik söylentiler doğru mu?" şeklindeki sorumuza şöyle yanıt verdi: 

"Öye bir şey yok. Parti içinde partimizin ilkeleri doğrultusunda daha solda bir siyaset yapması için geçmişte olduğu gibi bundan sonra da mücadele edeceğiz." 

Pazartesi günü parti içindeki sol muhalif yapıların bir araya geleceği bir toplantı yapacaklarını kaydeden Şeker, "Partimizin merkez sağ üzerinden siyaset yapmasını doğru bulmuyoruz. Partinin sağın bunca yıkımının karşısında gerçek sol bir iktidarın alternatifi olduğunu dillendirmek istiyoruz. 70 yıldır sağ iktidarlar ülkeyi yağma talan borç batağına sürükledi. Bunun çözümü merkez sağ iktidarı değil, gerçek bir sol sosyal demokrat ve kamucu bir anlayıştan geçiyor. Bunu parti içinde seslendirmeye devam edeceğiz" dedi. 

Şeker şunları söyledi:  "Toplantıyı Şişli'de gerçekleştireceğiz. Daha çok parti içinde daha solda siyaset yapılmasını isteyen dağınık grupların düşüncelerini ifade edip bir arada mücadele edeceğiz. Sıkıntı şu. Parti uzun zamandır kitlesini merkez sağ iktidarına ikna etmeye çalışıyor. Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve İYİ Parti'nin çok öne çıkarıldığı, halbuki sistemden mutsuz olan insanların bu sistemlerin tam karşısında bir düşünceyle iktidar aternatifi koymaları gerek." 

KADIGİL HAKKINDA NE DEDİ 

Şeker, CHP'den Türkiye İşçi Partisi'ne geçen Sera Kadıgil'le ilgili şu ifadeleri kullandı:  "Sera Hanım kendince bu yolun doğru olduğunu düşündü. Ona da mücadelesinde başarılar diliyorum." 

ALİ HAYDAR HAKVERDİ NE DEDİ 

CHP'den istifa ederek TİP'e geçeceği konuşulan Ankara milletvekili Ali Haydar Hakverdi ise iddialara "Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim" diye yanıt verdi.

chpde yeni istifalar geliyor iddiası
Ali Haydar Hakverdi

 

Yorumlar