CHP'li belediye başkanı AK Parti'ye geçti

Yerel seçimlere 6 aydan kısa bir süre kala belediye başkanlıklarında da hareketlilik başladı. CHP'li bir belediye başkanı partisinden istifa ederek AK Parti'ye geçti.

Google Haberlere Abone ol

Kütahya’nın Şaphane ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Rasim Daşhan, partisinden istifa ederek AK Parti'ye katıldı. AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Daşhan'aden istifa edip AK P AK Parti rozeti takıp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının bulunduğu bir tablo hediye etti.

AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, partinin Kütahya gençlik kolları genişletilmiş danışma meclisi toplantısında Daşhan’a parti rozeti taktı.

Daşhan, “AK Parti’ye geçerek özüne döndüğünü belirtirken kararının kendisi ve ilçesi için hayırlı olmasını” diledi.

Çetinbaş da AK Parti’nin sadece bir siyaset anlayışı olmadığını, ortaya koyduğu vizyonla kuruluşundan başlayarak erdemliler hareketi olduğunu söyledi.

Daşhan’ın doğru bir karar verdiğini söyleyen Çetinbaş şunları kaydetti: 

“AK Parti bir erdemliler hareketidir. Bunu görüp Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa edip bundan sonraki siyasi hayatına AK Parti’de devam etmeye karar veren, yaptığımız görüşmeler sonucunda birlikte bu kararı aldığımız Şaphane Belediye başkanımız Rasim Daşhan’ı görmekten mutlu oldum.”

Yorumlar