Çeyrek ve gram altın fiyatları hızla düşüyor

Çeyrek ve gram altın fiyatları haftanın başından bu yana düşmeye devam ediyor. Hafta ortasında da hızlı düşüş sürdü.

Google Haberlere Abone ol
Altın fiyatları çakılıyor

Altın fiyatlarındaki hızlı yükselişler son bir haftada yerini düşüşe bıraktı. Gram ve çeyrek altın fiyatları son bir hafta içinde hızla düşmeye başladı. Özellikle de aşırı yükselmesi nedeniyle artık vatandaşın düğünlerde tercih etmemeye başladığı altın fiyatlarındaki bu istiksarsızlık herkesi olumsuz etkiliyor. 

 Altının gram fiyatı, yeni güne düşüşle başlamasının ardından 464,8 liradan işlem görüyor. 

Dün, dolar kurundaki yükselişe karşın altının ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden gram altın, günü bir önceki kapanışın yüzde 0,1 altında 468,4 liradan tamamladı. 

Gram altın, yeni güne de değer kaybıyla başlamasının ardından saat 10.25 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 0,8 altında 464,8 lira seviyesinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 762 lira, Cumhuriyet altını da 3.110 liradan satılıyor. 

Altının ons fiyatı, düşüşünü 3'üncü işlem gününe taşırken, şu dakikalarda yüzde 1 değer kaybıyla 1.882 dolar seviyesinde bulunuyor.

Analistler, ABD ile Çin arasındaki gerilim, artan yeni tip koronavirüs vaka sayıları ve Doğu Akdeniz başta olmak üzere jeopolitik gelişmelerin risk algısına yön verdiğini belirterek, dolar endeksindeki yükseliş eğiliminin de altının ons fiyatını baskılamaya devam ettiğini söyledi.

Altn fiyat tablosu

Bugün ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın Senato'da devam edecek sunumu ve ABD ile Avrupa'da açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi verilerinin izleneceğini aktaran analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.860 doların destek, 1.920 doların direnç olarak öne çıktığını kaydetti.

 

Gram altının son 10 günlük fiyatı

 

 

Yorumlar

ne kadar inmiş milleti dolara çekip altın topluyorlardır inanın ne çakılması 1 inerse 10 yükselme ihtimalide var bu altını bu konjektürde.