Kazdağlarının eteklerinde hava kirliliği alarmı

Alp Dağlarından sonra dünyanın en kaliteli havası ile ön plana çıkan Balıkesir’in Edremit ilçesi son günlerde kaçak, kontrolsüz ve yanlış yakıt tercihleri yüzünden hava kirliliği ile tanışmaya başladı.Temiz havası ile şimdiye kadar...

Kazdağlarının eteklerinde hava kirliliği alarmı
08 Aralık 2017 Cuma 12:13

Alp Dağlarından sonra dünyanın en kaliteli havası ile ön plana çıkan Balıkesir’in Edremit ilçesi son günlerde kaçak, kontrolsüz ve yanlış yakıt tercihleri yüzünden hava kirliliği ile tanışmaya başladı.

Temiz havası ile şimdiye kadar dikkatleri çeken Edremit ilçesinde özellikle ilçe merkezinde yaşanan hava kirliliği özellikle sabah ve akşam saatlerinde durgun havaların yaşandığı şu günlerde gözle görülür hale geldi. Yakıt tercihlerindeki değişim, katı yakıt kullanan kaloriferli bina sayısındaki artış, kaçak ve kontrolsüz katı yakıtların kullanımının üzerine rüzgarsız ve soğuk havalar bir araya gelince ilçe merkezinde hava kirliliği meydana gelmeye başladı.

Vatandaşlar kaliteli havası ve oksijeni ile tanınmış Kazdağları eteklerindeki Edremit ilçesinde yetkililerin yaşanan hava kirliliğinin kalıcı hale gelmemesi için çalışma yapmalarını istediler.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×