Çapa Randevu Alma işlemleri 2020 - İstanbul Tıp Randevu Al

Çapa Randevu alma işlemleri veya İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi, İstanbul Üniversitesi Randevu Sistemi ile randevu alabilirsiniHastanesi randevu alma saatleri ile ilgili bilgileri haberimizde bulabilirsiniz. Çapa Randevu Nasıl Alınır? Hangi Saatlerde Yeni Tarih Açılıyor? Tel:0 212 414 24 24

Google Haberlere Abone ol

Çapa Randevu Alma veya İstanbul Tıp Fakültesi telefon numarası tedavi olmak isteyen hastalar tarafından merak ediliyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi son günlerde deprem nedeniyle yaşadığı sıkıntılarla gündeme gelse de bu fakültenin asıl problemi "Randevu alma" güçlüğüdür. Türkiye'nin dört bir yanından hasta ve hasta yakınları Çapa Tıp Fakültesi'nden randevu alamamaktan şikayet ediyor. Şu ana kadar binlerce insan randevu işleminin mağduru konumuna düşmüş durumda. Çünkü, arayanlar hiçbir şekilde randevu alamıyor. Peki, Çapa Tıp Fakültesi'nden randevu alınamıyor mu, neden randevu alınamıyor, İstanbul Tıp Fakültesi'den randevu almak neden bu kadar zor? İstanbul Üniversitesi Tıp Telefon Numarası şöyle: 0 212 414 24 24

Normal şartlarda İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Randevu Sistemi ile randevu alabilirsiniz. Çapa Randevu Sistemi ve İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) Hastanesi randevu alma saatleri ile ilgili bilgileri haberimizde bulabilirsiniz. Peki, Çapa Hastanesinden Randevu Nasıl Alınır? Hangi Saatlerde Yeni Tarih Açılıyor? Çapa Randevu Hangi Saatlerde Ararsanız Kolay Randevu Alabilirsiniz. 

ÇAPA HASTANESİ RANDEVU TELEFON NUMARASI

Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi diğer ismi ile İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Türkiye'nin en saygın hastanelerinden biridir. Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Randevu sistemi İstanbul Üniversitesi tarafından yenilendi. Çapa Tıp Fakültesi Hastanesinin yeni telefon numarası (0 212 414 24 24) ve web sayfası (İstanbul Tıp Fakültesi Randevu Sistemi) ile kesintisiz hizmet vermeye başlamıştır.

ÇAPA RANDEVU ALMA İŞLEMİ

Çapa Fakülte hastanesi Sağlık Bakanlığının Merkezi Randevu Sistemine dahil değildir. Çapa Randevu Randevu Alma işlemi İstanbul Üniversitesinin kendi sistemleri üzerinden yapılmaktadır. Çapa hastanesi randevusu alabilmek için bazı adımları izlemeniz gerekmektedir. 

ÇAPA RANDEVU NASIL ALINIR?

Çapa Hastanesi Randevu alama yöntemleri; 24 saat hizmet veren telefon numarası (0-212 414-24-24) numarası ile günün her saati arayarak randevu alabilirsiniz. Fakat genellikle meşgul çalabilmektedir. En rahat saatleri ise Gece 23:00 ile 02:00 saatleri ve Gündüz 14:00 ile 15:00 saatleri arasındadır. Kadın Hastalıkları ve Göğüs Hastalıkları  poliklinikleri için gece 00:05 ile 00:30 civarında aramanız gerekmektedir. Bu saatlerde rahatça randevu alabilirsiniz.

Çapa Hastanesi Randevu alama yöntemleri; İnternet üzerinden çapa randevu almaktır. Çapa Randevu Sistemi linkinden giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Yukarıdaki bilgileri doğru doldurmanız gerekmektedir. Bilgileri doldurduktan sonra Poliklinik Randevusu kısmına tıklayarak Randevu sayfasına giriş yapabilirsiniz.

KARŞINIZA EKRAN ÇIKACAK

Ranvu sayfası açıldığında yukarıdaki bir ekran sizi karşılayacak. Yukarıdaki ekranın sol kısmında hangi Branşı seçecekseniz onun üzerine tıklayın. Yan bölümünde poliklinikler bölümü açılacaktır. Bu bölümden hangi alt Branşı istiyorsanız onu seçin. Ve 3. bölüm ise randevu alabileceğiniz tarihleri göstermektedir. Eğer tarih kısmının yanında 0 yazıyorsa o gün için randevu alamazsınız. Fakat yukarıda da görüldüğü gibi cuma günü Saat 09:00 dan sonrası mavi yani boş bu saatlere randevu alabilirsiniz. Yukarıdaki mavi saatlere tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir onay ekranı çıkacaktır ve bu ekrandan Evet butonuna tıkladığınızda randevunuz alınmış olacaktır. Randevu saatiniz den 15 dakika önce poliklinikte olmanız gerekmektedir.

En çok tercih edilen Kadın Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları ve Meme Polikliniğidir. Bu nedenle bu 2 bölüm için randevu almak çok zordur. Fakat sizlere söyle bir yol tavsiye etmekteyiz. Bu iki bölüm için Gece 00:05 te sistem yeni gün açmaktadır. Gece bu saatlerde giriş yaparak rahatça randevu alabilirsiniz.

HAFTA SONU RANDEVU ALMAK MÜMKÜN MÜ?

Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Cumartesi ve Pazar Günleri Randevu vermemekte hasta bakmamaktadır. Sadece Acil bölümü Hafta sonu çalışmaktadır.

Üroloji poliklinikleri ise Pazartesi günleri randevu vermemektedir.

Beyin Cerrahisi bölümü ise sadece telefonla ve mesai günleri sabah 09:00 – 10:00 arası randevu almanız gerekmektedir.

ÇAPA TIP FAKÜLTESİNDEN RANDEVU İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nden randevu almadan öne fakülte tarafından yapılan bilgilendirme notlarına göz atmakta fayda var. İşte Çapa Tıp Fakültesi'nden yapılan bilgilendirme notlarından bazıları:

ÇAPA TIP DERMOTOLOJİ BÖLÜMÜ RANDEVU ALMAK İSTEYENLER

Çapa Tıp Fakültesi Dermatoloji Hastalığı Özel Dal Poliklinikleri aşağıda verilen hastalıklara bakmaktadır;

Büllü Hastalığı Polikliniği: Pemfigus ve pemfigoid gibi tanısı konulmuş hastalarımız Dermatoloji Büllü Hastalığı Polikliniğine başvurabilir.

Mikozis Fungoides Hastalığı Polikliniği: Deri Lenfomaları

Nevus Polikliniği: Vücut Benleri

Psöriyazis Polikliniği: Sedef Hastalığı

Tanısı konmamış hastalar “Dermatoloji Hastalığı” polikliniklerinden randevu almalıdırlar.

ÇAPA TIP DAHİLİYE RANDEVU ALMAK İSTEYENLER

Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye (İç Hastalıkları) Polikliniği, hastalar randevu saatinden 15 dakika önce kayda müracaat etmeleri gerekmektedir. Randevu saatinden gelmeyen hastalar bütün hastalar kaydını yaptırdıktan sonra kayıt yaptırabililer. Daha erken saat için yapılan başvurular yoğunluk durumuna göre değerlendirilecektir. Sonuçlar öğleden sonra görülecektir.

"Allerji, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Fizyopatoloji, Gastroenterohepatoloji, Geriatri, Hematoloji, Nefreloji, Romatoloji, Tıbbi Genetik, Tıbbi Onkoloji" İç Hastalıkları Anabilim dalının alt Bilim Dallarıdır, anabilim dalında muayene olan hastalar bu bölümlere yönlendirilmektedir.

ÇAPA TIP GÖZ İÇİN RANDEVU ALMAK İSTEYENLER

Çapa Tıp Göz Hastalıkları Polikliniği, "Refraktif Cerrahi, Okuloplasti Kontakt Lens, Kornea, Retina, Katarakt, Glokom, Uvea, Şaşılık, Tümör – Travma" departmanları göz bölümünde olup sistemden randevu verilmemekte, Göz Hastalıkları Anabilim Dalında muayene olan hastalar bu departmanlara yönlendirilmektedir.

ÇAPA TIP ÇOCUK PSİKİYATRİ VE FİZİK TEDAVİ RANDEVU İÇİN

Çocuk Psikiyatri ve Fizik Tedavi, polikliniklerimiz Beyazıt’ta (Vezneciler Yerleşkesinde) Esnaf Hastanesi içinde hizmet vermektedir.

ÇAPA TIP PEDİATRİ İÇİN RANDEVU ALMAK İSTEYENLER

Genel Çocuk Polikliniği, Beslenme ve Metebolizma, Büyüme Gelişme ve Pediatrik Endokrinoloji, Çocuk Gastro - Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Romatolojisi, Ergen Sağlığı, Neonatoloji, Pediatrik Allerji, Pediatrik Genetik Hastalıkları, Pediatrik İnfeksiyon Hastalıkları, Pediatrik Kardiyoloji, Pediatrik Nefroloji, Pediatrik Onkoloji ve Hematoloji, Sosyal Pediatri” Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalının alt Bilim Dallarıdır, anabilimdalında muayene olan hastalar bu bölümlere yönlendirilmektedir.

ÇAPA TIP AİLE HEKİMLİĞİNDE VERİLEN HİZMETLER

Sağlığın korunması, hastalıkların önlenmesi için risk değerlendirmesi ve taramalar, Periyodik muayene, Sağlık sorunlarının ilk değerlendirmesi, tetkik ve tedavi, İlaç kullanım raporlarının çıkartılması ve yenilenmesi (Bizzat başvuru), Raporlu ilaçların reçete edilmesi (Bizzat başvuru)

ÇAPA TIP KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM İÇİN RANDEVU

Kadın Hastalıkları ve Doğum Poliklinikleri içinde bulunan Spesifik Polikliniklerimizin hangi hastalıklara baktıkları:

Kronik Pelvik Ağrı Polikliniği: 6 aydan daha fazla süren bel ve kasık ağrıları.

ÇAPA TIP BEYİN CERRAHİ İÇİN RANDEVU ALACAKLAR

Nöroşirürji Polikliniği (Beyin Cerrahisi Polikliniği) Muayene randevusu için pazartesi ve çarşamba günleri sabah 09.00 – 10.00 arası polikliniğe başvurmanız gerekmektedir. (Randevu Sistemimiz bu bölüme randevu vermemektedir)

ÇAPA TIP ÇOCUK CERRAHİSİ İÇİN RANDEVU ALACAKLAR

Çocuk Cerrahisi Kliniği hafta içi her gün 12.00’a kadar  “Randevusuz” hasta kabul etmektedir.

Akupunktur Uygulama Merkezi Hakkında Ayrıntılı Bilgi için Tıklayınız.

İç Hastalıkları, İmmünoloji ve Alerjik Hastalıklar Bilim Dalı Ürtiker Polikliniği

ÇAPA TIP FAKÜLTESİNDE BULUNAN BÖLÜMLER

Aile Hekimliği Polikliniği
Beyin Cerrahisi Polikliniği (Sadece 09:00 ile 10:00 arasında polikliniğe başvurarak randevu alınmaktadır )
Çocuk Cerrahisi Poliklinikleri
Çocuk Hastalıkları Poliklinikleri 
Çocuk Psikiyatri Poliklinikleri (Beyazıt’ta (Vezneciler Yerleşkesinde) Esnaf Hastanesinde hizmet vermektedir.)
Dahiliye Polikliniği 
Dermatoloji Polikliniği 
Enfeksiyon Hastalıkları Polikliniği
Fizik Tedavi Polikliniği (Beyazıt’ta (Vezneciler Yerleşkesinde) Esnaf Hastanesinde hizmet vermektedir.)
Genel Cerrahi Poliklinikleri
Göğüs Hastalıkları Polikliniği
Göz Hastalıkları Polikliniği
Hidroklimatoloji Polikliniği
Kadın Hastalıkları ve Doğum Poliklinikleri
Kalp ve Damar Cerrahisi Polikliniği 
Kulak Burun Boğaz Polikliniği 
Nöroloji Polikliniği
Ortopedi Polikliniği 
Plastik Cerrahi Polikliniği 
Psikiyatri Poliklinikleri (Perşembe Günleri Randevu alınmamaktadır.)
Su Altı Hekimliği Polikliniği (Perşembe Günleri Randevu alınmamaktadır.)
Üroloji Poliklinikleri 

Çapa randevusu konusunda yaşadığınız sıkıntıları yorum kısmına yazarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

Yorumlar

Şenay Elmas Nöroloji bölümü DR Yeşim Parman Hanıma 15temmuzdan sonrasına nasıl randevu alabilirim
Hulya.cap İki. Aydirrandalamiyorumovi
Figen öztürk Çapadan nasil randovi alabilirim yardimçi olun
Recep yilmaz ON ÌKÌ ACÌLE GÌTTÌM EFLASYON OLDUM YAN NIZIM KÌMSE BAKMIYOR ÌKÌ AYDIR AGRILAR ÌCÌNDEYÌM ÌYÌ LESEMÌYORUM AGRI KESÌCÌ ÌLACLARLA AGRIMI DURDURUYORUM SAYGILAR
Ramazan Sonuç göstermek için çocuk doktorumdan nasıl randevu almam mümkün olucak