Can Ataklı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten soruşturma

Bir televizyon kanalındaki canlı yayın programında konuşan gazeteci Can Ataklı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten soruşturma başlatıldı.

Google Haberlere Abone ol

Mehmetçik'in sınır ötesindeki Libya ve Suriye'de büyük mücadele verdiği şu günlerde yaptığı açıklamalarla gündeme gelen ve büyük tepkiler alan gazeteci Can Ataklı yine haddini aştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Ataklı'nın bir televizyon kanalında sunduğu programdaki ifadeleri incelemeye alındı.

CUMHURBAŞKANI'NA HAKARET SUÇUNDAN SORUŞTURMA

Başsavcılık, söz konusu ifadelerde hakaret içerikli sözlerin yer alması üzerine Ataklı hakkında, ''Cumhurbaşkanına hakaret'' suçundan soruşturma açtı.

Ataklı'nın söz konusu yayında, ''Şuraya bak ya, taş üstünde taş kalmıyor ya. İran'da deprem oluyor. Tamam aynı yer yani sınır o tarafta ama şuraya bak ya, ondan sonra da ben deprem için 'biz onun kaç katını harcadık.' Harcadın da ne oldu? Kime ne harcadınız? Benim param ya, ben paramı sormayacak mıyım? Benim param kardeşim, eşek gibi çalışıyorum, kazanıyorum, vergimi ödüyorum. 40-50 yıldır bu böyle, yaptın mı? Hadi 40 yıldır yapmıyordu. Atatürk Cumhuriyetiydi onlar yapmaz... Sen ne yaptın lan...17 yıldır oradasın gene su basıyor, gene sel basıyor, gene depremde yıkılıyor. Beceremediniz gitti be..'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar