Büyükşehir’in “hijyen” denetimleri sürüyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, özellikle bayramlarda büyük bir talep gören baklava, şöbiyet gibi tatlıların üretildiği imalathanelerde “hijyen” denetimlerini sürdürüyor.Zabıta Dairesi Başkanlığı...

Google Haberlere Abone ol

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, özellikle bayramlarda büyük bir talep gören baklava, şöbiyet gibi tatlıların üretildiği imalathanelerde “hijyen” denetimlerini sürdürüyor.

Zabıta Dairesi Başkanlığı denetim ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde Maltepe’de bir baklava imalathanesini denetledi. Denetimlerde imalathanenin “hijyen” koşullarını yerine getirdiği belirlendi.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Denetim Merkez Amiri Ömer Yay, bayram öncesinde tatlı tüketimlerinin arttığına dikkat çekerek, Ankara’daki imalathanelerde bayram öncesinde “hijyen” denetimlerinin sık aralıklarla sürdürdüklerini söyledi.

Başkentteki baklava imalathanelerine yapılan denetimlerde üretim koşullarının genel anlamda “hijyenik” olduğunun görüldüğünü, ancak 2 ayrı iş yerinde tespit edilen olumsuzlukla ilgili gerekli yasal işlemin uygulandığını kaydeden Yay, Zabıta Koordinasyon Kurulu’nca koordineli bir şekilde tüm ilçelerde zabıta birimlerinin aynı denetimleri yaptığını kaydetti.

-Esnaftan denetime destek

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin denetim yaptığı Maltepe semtindeki imalathanenin bağlı olduğu restoranın sahibi Adil Güloğlu,1955 yılından bu tarafa baba mesleği olarak baklava, tatlı üretimi yaptığını söyledi.

Baklavacılığı merhum babasından öğrendiğini, babasının kendisine, “Yiyemeyeceğin ürünü başkasına satamazsın” dediğini ve bu anlayışla yıllardır bu işi yaptığını ifade eden Adil Güloğlu, “Esnaf devamlı denetlensin ki kaliteli üretim yapan ile kalitesiz üretim yapan ayırt edilsin” diyerek Zabıtanın denetimlerine destek verdi.

Yorumlar