Büyükşehir’den kurban kesenlere uyarı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara kurban keserken dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi...

Google Haberlere Abone ol

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara kurban keserken dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, vatandaşları Kurban Bayramı’nda gerçekleşebilecek olası kazalara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Uyarılarda öncelikle kurbanlıkları sertifikalı ve ehil kişilere kestirmenin önemine değinilerek kurban kesenlerin çelik eldiven, gözlük, baret takmalarının kazaları en aza indireceğinin altı çizildi.

Kurban Bayramı’nda hastanenin acil servislerinde sıklıkla gördüğümüz kurban keserken oluşan yaralanmalara dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi, kurban keserken yapılması gerekenler hakkında uyarılarda bulundu. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri, kurbanlıkları mümkün olduğunca sertifikalı ve eğitim almış kişilere kestirmek gerektiğini ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, "Vatandaşlara çeşitli kurslarla kurban kesimi için eğitim verildi. Bu sayede Kurban Bayramında acil servislerde rastlanan el ve parmak yaralanmalarının en aza indirildi. Kurban keserken iş ve işçi sağlığı güvenliği bakımından yürürlükteki yönetmeliğe uygun olarak çelik eldiven, gözlük, çizme ve baret gibi eşyaların giyilmesinin gerekiyor. Bilinçsizce yapılan kurban kesimlerinde hem insana hem de hayvana büyük zararlar verilebilir" dediler.

Yorumlar