Büyükekşi, Beşiktaş Kulübünü ziyaret etti

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, futbol akademileri projesi kapsamında sürdürdüğü ziyaretlerine Beşiktaş Kulübü ile devam etti.

Google Haberlere Abone ol
Büyükekşi, Beşiktaş Kulübünü ziyaret etti

TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Mehmet Büyükekşi'nin TFF yönetim kurulu üyeleri Murat Aksu, Müslüm Özmen, Erman Kalkandelen, Talat Papatya ve Murat Şahin ile gerçekleştirdiği ziyarete Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi ev sahipliği yaptı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'ni gezerek incelemelerde bulunan Mehmet Büyükekşi, daha sonra Ahmet Nur Çebi'nin yanı sıra Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Emre Kocadağ, teknik direktör Şenol Güneş ve sportif direktör Ceyhun Kazancı'nın da yer aldığı toplantıda, Beşiktaş Futbol AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan ve Beşiktaş Altyapı Sorumlusu Mehmet Ekşi'nin altyapı çalışmaları ve siyah beyazlı kulübün Fulya'da bulunan altyapı tesisleri ile ilgili sunumunu dinleyerek bilgi aldı.

Mehmet Büyükekşi, Türk futbolunun hem milli takımlar hem de kulüp bazında sürdürülebilir başarılar elde edebilmesi için kendi öz kaynaklarına eğilmesi ve kulüplerin mevcut altyapılarının geliştirilmesi gerektiğini belirterek, "Biz de bu kapsamda Futbol Akademisi projemizi hızla hayata geçirmek için gereken adımları atıyoruz. Bunu bir zorunluluk olarak getireceğiz ama kulüplerimizin altyapıya ayırmaları gereken finansman konusu da masamızda. Bir süredir kulüplerimizi ziyaret ederek altyapı çalışmalarıyla ilgili bilgiler alıyoruz, fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bugün de Beşiktaş Kulübümüzü ziyaret ettik. Ziyaretlerimize diğer Süper Lig kulüplerimizle devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Ahmet Nur Çebi de TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden mutluluk duyduklarını ifade ederek, "Kendilerine kulübümüzün altyapısı ve altyapı çalışmalarımız hakkında bilgiler verdik. Altyapıdaki oyuncularımıza birçok başlıkta eğitimler veriyoruz. Beşiktaş olarak tarihimiz boyunca altyapısına önem veren bir kulüp olduk. Bunun da böyle devam etmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Daha önce Trabzonspor, Bitexen Giresunspor, 1461 Trabzon, Altınordu, Galatasaray, Fraport TAV Antalyaspor ve Medipol Başakşehir Futbol Kulübünü ziyaret eden Büyükekşi, futbol akademileri projesi kapsamındaki incelemelerine Süper Lig'in diğer kulüplerine yapacağı ziyaretlerle devam edecek.

Yorumlar