Birol Aydın kimdir, nerelidir?

Birol Aydın kimdir, nerelidir, mesleği nedir, uzmanlık alanı nedir gibi sorular son günlerde merakla cevap arıyor. Saadet Partisi'nin sözcüsü olarak görev yapan Aydın son dönemlerde televizyon kanallarında da partinin yüzü olarak görünmeye başladı.

Google Haberlere Abone ol

Birol Aydın kimdir, nerelidir, kaç yaşında, ne iş yapıyor, mesleği nedir gibi sorular merakla cevap arıyor. Saadet Partisinin sözcüsü ve parti yüzü olarak televizyon kanallarında yorumlara katılan Birol Aydın'ın biyografisi veya özgeçmişi merak ediliyor. İşte Birol Aydın kimdir hakkında merak edilen bilgilerden bazıları:

Birol Aydın kimdir, nerelidir?
Birol Aydın kimdir, nerelidir?

 

Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu Üyesi Birol Aydın'ın, parti sözcüsü olarak görevlendirildiği bildirildi. İstanbul İl Başkanlığı ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Birol Aydın, 18 Temmuz 2020 tarihinde Saadet Partisi Parti Sözcüsü olarak görevlendirildi.

Birol Aydın, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi'nden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştu. Peki Peki Birol Aydın kimdir, nerelidir?

Birol Aydın, 1969 yılında Gümüşhane‘de doğdu. İlk ve ortaöğretimini Gebze’de, yükseköğrenimini Tunus Zeytune Üniversitesi’nde tamamladı. Üniversite sonrası Milli Gençlik Vakfı Gebze Başkanlığı, Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Milli Görüş partilerinin çeşitli kademelerinde görev yaptı. 2002-2005 yıllarında Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı yaptı. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi‘nden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı oldu.

Haziran 2014'te Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevine getirilen Aydın, 1 Ekim 2017 yılında Saadet Partisi İstanbul 6. Olağan İl Kongresinde görevini Dr. Abdullah Sevim'e devretti.

Birol Aydın, evli ve 3 çocuk sahibidir. Saadet Partisi 27. dönem İstanbul 2. bölge 1. sıra milletvekili adayı olmuştu. 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi'nden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştu.

HAKKANİYETLİ VE DİKKAT ÇEKEN "KUTUPLAŞMA" AÇIKLAMASI

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, diğer Saadet Partililerin aksine AK Parti ve yönetimini eleştirenlerin ve kutuplaştırma politikasını AK Parti'ye mal etmeye çalışanların aksine daha hakkaniyetli yorumlarda bulunarak, muhalefetin bu konudaki hatalarını da dile getiren nadir isimlerden biridir.

Birol Aydın bir açıklamasında kürtaj uygulamasını savunarak gündeme getirenler ile Devlet ve Kültür Bakanı Fikri sağlar’ın “türban” konusunda söylediklerinin talihsiz açıklamalar olduğunu ifade etmiş ve şunları söylemişt: 

“Toplumumuzun giderek kutuplaştığı, insanların fikir hürriyeti ve yaşama hakkının ihlâl edildiği ülkemizde, bu iklimden şikâyetçi olduklarını dile getirenlerin de benzer tutum, davranış ve söylemlerde bulunması, ülkemiz ve insanımız adına son derece talihsiz bir durumdur.

Yaşama hakkını ihlal eden ‘kürtaj uygulamasını’ savunmak, hatta gündeme getirmek bile, son derece yersiz ve anlamsızdır. 14 haftalık bir bebeğin ölümü ile 14 yaşındaki bir çocuğun ölümü arasında hiçbir fark yoktur! İkisi de caniliktir, ikisi de vicdansızlıktır!

Yine aynı şekilde Fikri Sağlar’ın, ‘başörtülü’ hâkimler hakkında yapmış olduğu açıklama da yersiz, anlamsız ve son derece talihsiz bir açıklamadır.

Geçmişten bugüne, insanları inançlar üzerinden değerlendirenlerin, bu ülkenin birlikte yaşama bilincine verdiği zarar ortadadır. Bu ülkede yaşayan insanlar olarak, hiçbir ayrım yapmadan, kendimizi hiçbir tanımlamaya hapsetmeden sormamız gereken şey artık şudur:

Kin, kimi besliyor? Kim, kini besliyor?

Zaman, toplumda karşılıklı olarak bu kini besleyenler kimlerse, onlara hep beraber dur demenin zamanıdır.”


 

Yorumlar