Bir Şansım Olsa gerçek mi kurgu mu tartışması

Bir Şansım Olsa gerçek mi kurgu mu gerçek olaylara mı dayanıyor, programda yer verilen isimler ve kişiler gerçek kişiler mi yoksa oyuncu mu merak konusu oldu. Program yayınlandığı ilk dönemlerde henüz formatı bilmeyenler, programda "sahtekarlık" yapıldığını ileri sürmüş, komik duruma düşmüştü.

Google Haberlere Abone ol

Bir Şansım Olsa gerçek mi kurgu mu sorguları programı izleyenlerin kafasını meşgul ediyor. Programda yer alan kişiler oyuncu mu yoksa gerçek hayatta mağdur olan insanlar mı soruları seyircinin kafasını meşgul ediyor. Program yeni başladığında formattan habersiz olanlar, izleyicinin kandırıldığını düşünerek komik duruma düşmüşlerdi. Oysa "sahtekarlık" olarak lanse edilenler zaten programın önceden ilan ettiği formatın bizzat kendisiydi. İşte Bir Şansım Olsa gerçek mi yoksa kurgu mu hakkında merak edilen bilgilerden bazıları:

Programda anlatılan olaylar, kişiler ve sunucunun olayları hikayeleri anlatış şekli karakterlerin ve her şeyin birebir yaşandığı izlenimi veriyor. Olaylar gerçekten de anlık yaşanıyormuş gibi veriliyor. Bu nedenle programın kurgusal bir seyirde mi yoksa tamamen gerçek ve spontane gelişen bir formatta mı olduğu tartışılıyor. Oysa her şey aslında çok net. Program profesyonel bir şekilde çekiliyor.

Bir Şansım Olsa, hayatında derin pişmanlıklar yaşayan, bir kez daha deneme şansı isteyenlere çözüm üretmeye çalışan bir programdır.

Bir Şansım Olsa gerçek mi? Kurgu mu?

BBO tarafından yapımı üstlenen programda hayatıyla ilgili geçmişte yaşanmış pişmanlıklardan birini değiştirmek, yeni bir şans yakalamak, tekrar denemek isteyenlerin başvuracağı bir programdır.

Programa başvuru için Bir Şansım Olsa ekibiyle iletişime geçmek gerekiyor.

Bir Şansım Olsa gerçek mi kurgu mu? Başvuru nasıl yapılıyor?

Program Ayşegül Günay'ın sunumuyla her Cumartesi günü saat 13.00'te Show TV'de seyircinin karşısına çıkıyor.

Bir Şansım Olsa programındaki kişiler, isimler ve mekanlar gerçek mi?

Bir Şansım Olsa gerçek mi kurgu mu? Başvuru nasıl yapılıyor?

Programda yer verilen isimler, şahıslar ve mekanların tamamı gerçeğinden farklıdır. Ancak konu alınan hikayeler ise tamamen gerçektir.

Peki, Bir Şansım Olsa programına başvuru yaparak hikayemizin konu alınmasını isteyebilir miyiz? Başvuru telefon numarası veya WhatsApp hattı var mı?

Bir Şansım Olsa gerçek mi kurgu mu? Başvuru nasıl yapılıyor?

Program diğer programlar gibi başvuru alarak ilerlemiyor. Zaten daha önce farklı yerlerden derlenmiş gerçek hayat hikayeleri üzerinden ilerliyor. 

Bu nedenle yeni başvuru veya hikaye arayışları yok. 

Ancak yine de programda hikayenizin konu alınmasını istiyorsanız BBO yapımın internet sitesine giderek orada hemen sağ üst köşede bulunan "İletişim" kısmından illetişim formunu doldurun ve hikayenizi mesaj olarak atınız.

Bir Şansım Olsa 2. Bölüm:

 

Yorumlar

fatih efe tabiki de kurgu yalancı düzenbazlar programda gördüğüm adamı şu anda reklamlarda oynarken gördüm bu kadar mı düştünüz yazıklar olsun size
vahap küçük merhaba efedım bende bır sansım olsun katılmak ıstyorum 2 tane oglum var benımle 7 yıldır konusmuyorlar esımden ayrıldım nafakalarını verdıgım halde bana baba demıyorlar bu konuda yardımcı olmusunuz ben engelı 100 60 engellıyım cocuklar konusmuyorlar bırı 17 yas dıgerı 21 efedım sayglar 05445898081