Bayramda hava durumu 5 günlük, 10 günlük, 15 günlük Türkiye geneli haritalı

Hava durumu 5 günlük, 10 günlük, 15 günlük Türkiye geneli haritalı hava durum raporunda bayramda hava nasıl olacak, Ramazan bayramı boyunca havalar yağışlı mı, bulutlu mu yoksa güneşli mi olacak?

Google Haberlere Abone ol
Bayramda hava durumu nasıl olacak?

Hava durumu 5 günlük, 10 günlük, 15 günlük, 30 günlük haritalı Türkiye geneli haritalı hava durum raporunda bayramda hava nasıl olacak, Ramazan bayramı boyunca havalar yağışlı mı, bulutlu mu yoksa güneşli mi olacak?

Nisan ayının yavaş yavaş geride kalmasıyla birlikte bahar havasının da yerini yaz sıcaklarına bırakması bekleniyor; ancak bu yıl baharın geç gelişi gibi yazın da geç geleceği tahmin ediliyor. 

Bahar aylarının ikisi geride kaldığı halde bahar havası doğru düzgün bir şekilde kendini gösteremezken, hala soğuk havaların hakim olması iklim değişikliğiyle açıklanabiliyor. 

METEOROLOJİ VERİLERİ NE DİYOR?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Çorum ve Tokat çevreleri ile gece saatlerinden sonra Güneydoğu Anadolu ile Malatya ve Elazığ çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis, güneydoğu kesimlerde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

SICAKLIK NASIL?

İç ve batı kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR DURUMU NASIL?

Genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kıyı Ege’de kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Çorum ve Tokat çevreleri ile gece saatlerinden sonra Güneydoğu Anadolu ile Malatya ve Elazığ çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın Marmara ile Kıyı Ege’de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

EGE
Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Kıyı Ege’de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Akdeniz'in yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 36°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 30°C
Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuzeybatı kesimleri ile Kırıkkale, Yozgat ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KONYA °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah ve öğle saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çorum ve Tokat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve öğle saatlerinde kıyı kesimlerinde yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

TRABZON °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra Malatya ve Elazığ çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA °C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

VAN °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin güney kesimlerinde toz taşınımı beklenmektedir.

DİYARBAKIR °C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

GAZİANTEP °C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

ŞANLIURFA °C, 28°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

DENİZLERDE HAVA
Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz'de sabah yer yer sisli; Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, ilk saatlerde 6; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, doğusu güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, batısı 2,5 m; Görüş: İyi, sis anında zayıf.

MARMARA
Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0 m; Görüş: İyi.

EGE
Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 4 ila 6, akşam saatlerine kadar 7 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, akşama kadar 3,0 m; Görüş: İyi.

AKDENİZ
Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan, doğusunda kuzeydoğudan 3 ila 5, öğle batısı 6 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, batısı 2,5 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,50 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

Türkiye geneli haritalı hava durumu

Bölgelere ve illere göre hava durumunu gösteren Türkiye geneli 5 günlük haritalı hava durumu raporu şöyle: 

Hava durumu 5 günlük, 10 günlük, 15 günlük Türkiye
Hava durumu 5 günlük

 

Hava durumu 5 günlük, 10 günlük, 15 günlük Türkiye
Hava durumu 5 günlük

 

Hava durumu 5 günlük, 10 günlük, 15 günlük Türkiye
Hava durumu 5 günlük

 

Hava durumu 5 günlük, 10 günlük, 15 günlük Türkiye
Hava durumu 5 günlük

 

Hava durumu 5 günlük, 10 günlük, 15 günlük Türkiye
Hava durumu

 

15 GÜNLÜK HAVA DURUMU

10 günlük veya 15 günlük hava durumu raporu: 

İstanbul için:

Ankara için 15 günlük haritalı hava durumu: 

Hava durumu 5 günlük, 10 günlük, 15 günlük Türkiye geneli haritalı
Hava durumu 5 günlük

 

Yorumlar