Baykar yardımda Türkiye tarihinin rekorunu kırdı

Türkiye deprem yaralarını sarmaya çalışırken Baykar'ın deprem bölgesine ulaştırdığı yardım miktarı 655 milyon liraya dayandı. Baykar tarafından yapılan bu yardımlar Türkiye tarihinde şu ana kadar bir şirketin tek başına yaptığı en yüksek yardım miktarı olarak biliniyor.

Google Haberlere Abone ol
Baykar yardımda Türkiye tarihinin rekorunu kırdı

Baykar'ın tek başına deprem bölgesine yaptığı yardımın miktarı 655 milyon lirayı aşmış durumda. Baykar'ın tek başına yaptığı bu yardım miktarı Türkiye Cumhuriyeti tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir yardım olarak kayıtlara geçti. 

Baykar, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremler sebebiyle AFAD'a 300 milyon TL'lik bir yardım daha yaptı.

Baykar'ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, şirket, AFAD'a 300 milyon TL'lik bir nakdi yardımda bulundu.

Şirketin açıklamasında "Bugün, kurucumuz merhum Özdemir Bayraktar ve Canan Bayraktar adına, 300 milyon TL’lik bir nakdi yardımı daha AFAD’a ilettik. Baykar ailesi olarak 4 günlük süre zarfında bölgeye gönderdiğimiz insani ve nakdi yardımlar 655 milyon TL'ye ulaştı" ifadeleri yer aldı.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar da Twitter hesabından "Bugün, rahmetli babamız Özdemir Bayraktar ve annemiz Canan Bayraktar adına AFAD'a 300 milyon TL değerinde nakdi bağış gerçekleştirdik. 4 günde bölgeye gönderdiğimiz insani ve nakdi yardımlar 655 milyon TL'ye ulaştı. Elimizden geldiğince yardımlarımızı yapmaya devam ediyoruz" paylaşımında bulundu.

Yorumlar