Batık geminin kayıp mürettebatında son durum

Marmara Denizi'nde batan geminin kayıp mürettabatını arama çalışmaları hava muhalefeti nedeniyle dün gerçekleştirilememişti. Karacabey açıklarında batan Batuhan A gemisinin personeli için Deniz Kuvvetleri dalgıçları dalış yapacak. Hava muhalefeti dalış planlarını ertelemişti.

Google Haberlere Abone ol
Batık geminin kayıp mürettebatında son durum

Marmara Denizi'nde, acil yardım sinyali veren ve şiddetli dalgalara teslim olan Batuhan A. isimli kargo gemisinin kayıp 6 mürettebatını arama çalışmaları devam ediyor. Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında meydana gelen trajik kazada, gemi 51 metre derinliğe gömüldü.

Dalış ekipleri, dün planlanan arama kurtarma çalışmalarını olumsuz hava koşulları sebebiyle gerçekleştiremedi. 53 yıllık geminin batığı ve bin 250 ton mermer tozu yüküyle birlikte 6 mürettebatın akıbeti henüz belirsizliğini koruyor.

DALGIÇLAR HAZIRLIKTA

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı dalgıçların, bugün batık gemiye dalış yapması planlanıyor. Batık geminin düz bir şekilde deniz dibindeki görüntüsü tespit edildi ve kayıp personelin bulunması için hazırlıklar sabah saatlerinde başladı.

UMUTLU BEKLEYİŞ

Aileler ve yakınları, kayıp mürettebatın sağ salim bulunması için umutlu bekleyişlerini sürdürüyor. Deniz Kuvvetleri'nin deneyimli dalgıçları, zorlu hava ve deniz koşullarına rağmen arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

Yaşanan trajik olay, deniz güvenliği ve acil durum müdahale mekanizmalarının önemini bir kez daha gündeme getiriyor. Kayıp denizcilerin bulunması için yapılan çalışmaların her anı, kamuoyu tarafından yakından takip ediliyor.

Yorumlar