Barış Doster kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Barış Doster kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır soruları son dönemlerde yaptığı yorumlarla dikkatleri üzerine çeken Cumhuriyet Gazetesi Yazarı hakkında merakla soruluyor. Doster, muhalefet yanlısı yorumlarıyla dikkat çekiyor. İşte Barış Doster biyografisi veya özgeçmişi:

Google Haberlere Abone ol

Barış Doster kimdir, nerelidir, kaç ayşındadır, mesleği nedir, nereden mezundur, nerede çalışıyor? Barış Doster Cumhuriyet Gazetesi'nde çalışmasına ve muhalefeti desteklemesine rağmen bazen hakkaniyetli yorumlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Doster, son olarak mülteciler konusunda toplumdaki insani duyguların ve hassasiyetlerin varlığına dikkati çekerek, mültecilere insancıl davranılması gerektiğini savunmuştu. Peki, Siyaset Bilimci Doç. Dr. Barış Doster kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte Barış Doster biyografisi veya özgeçmişi:

Barış Doster kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?
Barış Doster kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

 

İşte Barış Doster biyografisi:

Barış Doster 1973 yılında Kars ilinde dünyaya geldi.

İlk okulu Kars'ta okuyan Doster, ailesinin İstanbul'a taşınmasıyla birlikte eğitiminin geri kalanını burada sürdürdü.

Barış Doster kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?
Barış Doster

 

1990 yılında Kadıköy Anadolu Lisesinden, 1994 yılında İstanbul üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası ilişkiler Bölümünden mezun oldu.

Doster, daha sonra yanı üniversitenin İktisat Fakültesi Uluslararası ilişkiler Bölümünde, Türk siyasal yaşamı üzerine yazdığı tezle yüksek lisansını, Atatürk'ün Kurtuluş Savaşında izlediği dış politikayı, Türk dünyasına ve mazlum milletlere dönük yaklaşımını incelediği çalışması ile doktorasına tamamlamıştır.

1994 yılında gazeteciliğe başlayan yazar 1996-2006 yılları arasında Cumhuriyet gazetesinde çalışmış, iç ve dış politika üzerine çok sayıda haber, söyleşi ve yazı dizisi yapmıştır.

Barış Doster Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Dış Sayfa ve Bildiren dergilerinin yazı kurulu üyeliğini de yaptı.

Barış Doster kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?
Barış Doster

 

Aynı zamanda da "Atatürk, Türk Dünyası ve Mazlum Milletler" adlı kitabın da yazarıdır.

Şimdilerde ise Cumhuriyet gazetesinde yazarlık yapmaktadır.

Barış Doster 46 yaşındadır.

Aslen Karslı'dır.


 

Yorumlar