'Bana virüs bulaştırdı' diyerek arkadaşını öldürdü

İtalya'da bir erkek hemşire, doktor olan kız arkadaşını boğarak öldürdü. Polisteki ifadesinde ise, "Bana koronavirüsü bulaştırdığı için öldürdüm" dedi. Ancak ölen doktorda virüs bulgusuna rastlanmadı.

Google Haberlere Abone ol

Dünyada Covid-19 nedeniyle en fazla can kaybı yaşanan ülke olan İtalya'da ilginç bir cinayet olayı yaşandı. Erkek bir hemşire, doktor olan kız arkadaşını boğarak öldürdü. İfadesinde ise, "Bana koronavirüsü bulaştırdığı için öldürdüm" dedi. Ancak yapılan testler sonucunda ölen doktorda virüs bulunmadı.

İtalya'da yaşayan Antonio De Pace isimli erkek hemşire, doktor kız arkadaşı Lorena Quaranta'yı boğarak öldürdü. Yerel basında yer alan haberlerde 28 yaşındaki De Pace'nin kız arkadaşını kendisine koronavirüs bulaştırdığı gerekçesiyle öldürdüğü belirtildi. Salı gecesi polisi arayan De Pace'nin suçunu itiraf ettiği belirtildi.

27 yaşındaki Quaranta'nın cansız bedenini evde bulan polis, katil De Pace'nin de bileğinde kesikler olduğu ve intihar etmeye çalıştığını duyurdu. Sorguya alınan De Pace, "Onu öldürdüm çünkü bana koronavirüs bulaştırdı" dedi.

ÖLEN DOKTORDA VİRÜS ÇIKMADI

De Pace'ye corona virüsü testi yapılırken İtalyan haber ajansları De Pace ve Quaranta'nın test sonuçlarının negatif çıktığını duyurdu. Quaranta'nın ölmeden önce çok aktif olduğu İtalya'daki doktor ve sağlık çalışanları haklarıyla ilgili çok sert mesajlar paylaştığı açıklandı.

İTALYAN BAKAN TÜRK YARDIMLARINI BİZZAT TESLİM ALDI

 

Yorumlar