Bakan Soylu: Evi ağır hasarlı olan vatandaşa 41 bin lira acil yardım yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ ve Malatya'yı vuran depremle ilgili basın toplantısı düzenledi. Bakan Soylu, 15 gün içinde konteyner kentin hazır hala getirileceğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Elazığ ve Malatya'yı vuran depremle ilgili basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına daha sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da katıldı.

Bakan Soylu, basın toplantısında gelinen noktada deprem ve depremzedelerle ilgili son durumu paylaştı. Bakan Soylu, 15 gün içinde konteyner kentin hazır hala getirileceğini açıkladı.

Bakan Soylu tarafından yapılan açıklamada, deprdemde ölen kişi sayısının şu ana kadar 39 olduğunu, bunlardan bazılarının kalp krizinden öldüğünü söyledi. 

41 BİN LİRAYA VARAN ACİL NAKİT DESTEĞİ VERİLECEK

Bakan Süleyman Soylu, Elazığ ve Malatya'daki depremden etkilenen vatandaşlara acil olarak pasaral yardım yapılacağını açıkladı. Bakan Soylu, evleri ağır hasarlı olan vatandaşlara acil olarak kira ve eşya desteği olmak üzere 41 bin lira destek verileceğini söyledi.

2 BİN YENİ KONUT YAPILACAK

Aynı basın toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, deprem sonrasında aldıkları kararla Elazığ'da 2 bin yeni konut yapımına başlayacaklarını açıkladı. Bakan Kurum, bu konutların öncelikle depremde evi yıkılanlara teklif edileceğini, kabul edenlere verileceğini, kabul etmeyenler için ise yerinde "kentsel dönüşüm" yapılacağını söyledi.

Detaylar Geliyor...

Yorumlar

Mehmet Ali kaffe Galleri var Allahin Takdiri