Bakan Soylu 'Çukur' dizisini yerden yere vurdu

İçişleri Bakanı Soyul, Çukur dizisini yerden yere vurarak, "Çocuklarımızı zehirliyor" dedi. Bakan Soylu dizi için "Lanet bir dizi" ifadesini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Çukur" isimli diziyi yerden yere vurarak "Lanet bir dizi" ifadesini kullandı. Bakan Soylu, dizinin çocukları zehirlediğini savundu.

Ekranların reyting rekortmeni dizisi Çukur ile internetin en çok izlenen dizisi Adana Sıfır Bir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hedefine girdi. Antalya'da İl Afet ve Acil Durum Müdürleri Türkiye Afet Müdahale Planı Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Soylu, "Lanet bir dizi var 'Çukur' diye. Onun kadar olamıyorsak yazıklar olsun" sözleriyle söz konusu yapımları eleştirdi.

Afet yönetiminin sadece Türkiye'nin değil dünyanın gündem maddesi olduğunu söyleyenSoylu, afetle mücadelenin sadece tek bir kurumun yapabileceği bir şey olmadığını belirterek: "Her kurumun kendi adına üretmesi gereken tedbirler, atması gereken adımlar söz konusudur. Lanet bir dizi var 'Çukur' diye. Onun kadar olamıyorsak yazıklar olsun. Bir de 'Adana Sıfır Bir' diye dizi var. İkisinin etki alanı kadar etki alanı oluşturamıyorsak yandık."

"Bu iki dizi çocuklarımızı zehirliyor. İnsanımızı kendi kültüründen uzaklaştırıyor. Ben de hayretle bakıyorum 'Üniversite hocaları ne işe yarıyor?' diye. 'Bu işle ilgili kültür adamları ne yapıyorlar?' diye. Özellikle bu dizilerle alakalı ne ortaya koyuyorlar? Bizim çocuklara öğretmemiz gereken bambaşka bir şeyken çocuklarımızı birileri zehirliyor. Buna maalesef bakıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimizin yönünü hayra, doğru işlere döndürmeliyiz. 5 vakit namazda okunan gibi sırat-ı müstakime döndürmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar